Podsumowanie występów Miedziowych w kadrach Polski / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Podsumowanie występów Miedziowych w kadrach Polski 13 wrz

Podsumowanie występów Miedziowych w kadrach Polski

W ostatnich dniach kilku zawodników Miedziowych zanotowało występy z orzełkiem na piersi w różnych kategoriach wiekowych kadr Polski. Sprawdźmy, jak nasi młodzi piłkarze poradzili sobie w biało-czerwonych barwach.

13 wrz 2023 13:00

Bartłomiej Kłudka i Kacper Bieszczad | Reprezentacja Polski U-21

Reprezentacja Polski do lat 21 prowadzona przez trenera Michała Probierza rozpoczęła eliminacje do młodzieżowych mistrzostw Europy. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych byli rówieśnicy z Kosowa, których Polacy pokonali w Płocku bez większych problemów 3:0. Następnie nasza kadra mierzyła się na wyjeździe z Estonią. Pomimo optycznej przewagi, bramkę na wagę trzech punktów udało się zdobyć dopiero w 81. minucie za sprawą Filipa Szymczaka. Podopieczni Michała Probierza zaliczyli więc udany start eliminacji, zdobywając komplet oczek po dwóch meczach, nie tracąc przy tym gola, co przekłada się na pierwszą pozycję w tabeli grupy D. W starciu z Kosowem prawy obrońca KGHM Zagłębia Lubin Bartłomiej Kłudka rozegrał pełne 90 minut, natomiast spotkanie z Estonią również rozpoczął w wyjściowej jedenastce, ale opuścił boisko nieco ponad kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Z kolei wypożyczony do Rakowa Częstochowa Kacper Bieszczad spędził oba mecze na ławce rezerwowych.

Tomasz Pieńko i Kamil Sochań | Reprezentacja Polski U-20

Podopieczni Miłosza Stępińskiego na początku zgrupowania trenowali na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, przygotowując się do dwóch spotkań Elite League z Portugalią oraz Niemcami. W obu tych pojedynkach po stronie reprezentacji Polski na listę strzelców wpisywał się Tomasz Pieńko, który najpierw ustalił wynik meczu z Portugalią na 4:0, a trzy dni później po indywidualnej akcji zakończonej świetnym strzałem zdobył gola na wagę jednego punktu w starciu z naszymi zachodnimi sąsiadami. Stoper II zespołu KGHM Zagłębia Lubin Kamil Sochań otrzymał od trenera 15 minut podczas pierwszego, zwycięskiego spotkania rozgrywanego w Łomży.

Kacper Masiak | Reprezentacja Polski U-19

Skrzydłowy Kacper Masiak razem z reprezentacją Polski U-19 wziął udział w Nordic Tournament, który był rozgrywany w Danii. Na początek Biało-Czerwoni zmierzyli się z gospodarzami towarzyskiego turnieju, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem Duńczyków 1:0. Polacy zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w drugim meczu, w którym stanęli naprzeciw swoich rówieśników ze Szwecji. Zespół prowadzony przez Wojciecha Kobeszkę pokonał rywali 2:0, a Kacper Masiak zagrał całą drugą połowę i zaliczył asystę przy drugim trafieniu naszej kadry, która ostatecznie zajęła trzecie miejsce na zakończenie turniejowych zmagań.

Marcel Reguła | Reprezentacja Polski U-18

Marcel Reguła rozegrał najwięcej spotkań spośród wszystkich naszych reprezentantów, bowiem kadra Polski do lat 18 miała łącznie trzech sparingpartnerów. Z ostatniego zgrupowania może być zadowolony zarówno sztab szkoleniowy Biało-Czerwonych (Polska wygrała cały turniej), jak i Marcel Reguła ze względu na indywidualne poczynania. Polska we wszystkich meczach strzelała po cztery bramki (Chorwacja 4:4 Polska, Polska 4:0 Arabia Saudyjska, Polska 4:0 Austria), a w każdym pojedynku utalentowany zawodnik naszej Akademii był niezwykle groźny w polu karnym rywala. W starciu z Chorwatami 16-latek wpisał się na listę strzelców, kolejne dwa gole strzelił również bramkarzowi Arabii Saudyjskiej, a w ostatnim spotkaniu Marcel zanotował także asystę przy trafieniu otwierającym wynik.