Podział punktów w Białymstoku / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Podział punktów w Białymstoku 18 mar

Podział punktów w Białymstoku

Sobotnie starcie 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok a KGHM Zagłębiem Lubin zakończyło się remisem 2:2. Dla lubinian trafiali Sasa Zivec oraz Kacper Chodyna.

18 mar 2023 17:00

W wyjściowym składzie Miedziowych doszło do kilku zmian w porównaniu do ostatniego spotkania z Pogonią Szczecin. Na lewej stronie obrony debiutował Luis Mata. Po zawieszeniu za żółte kartki do wyjściowej jedenastki wrócił Marko Poletanovic. Z kolei na lewym skrzydle mogliśmy od początku oglądać Sase Zivca.

Zagłębie Lubin objęło prowadzenie już w pierwszej minucie meczu. Po podaniu Mateusza Grzybka do siatki trafił Sasa Zivec. W 13. minucie groźną sytuację stworzyła Jagiellonia. Dośrodkowanie Marc Guala strzałem głową próbował wykończyć Jesus Imaz. Na szczęście piłka przeleciała nad bramką strzeżoną przez Sokratisa Dioudisa.Chwilę potem mogło być 2:0 dla Miedziowych. Doskonałe prostopadłe podanie Łukasza Łakomego próbował wykorzystać Tomasz Pieńko, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką gospodarzy.. Minutę później to Duma Podlasia zagroziła naszej bramce. Zagranie z prawej strony boiska Jesusa Imaza dotarło do Jakuba Lewickiego, jednak piłka nieznacznie minęła bramkę Zagłębia. Kolejna okazja gospodarzy – swoich sił uderzeniem z przewrotki spróbował Jesus Imaz, ale wynik nie uległ zmianie. W doliczonym czasie pierwszej połowy faulowany w polu karnym przeciwnika był Tomasz Pieńko, a sędzia wskazał na jedenastkę. Jednak po analizie VAR rzut karny został odwołany. Miedziowi schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyła Duma Podlasia. Już w 50. minucie arbiter spotkania podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu na Tarasie Romańczuku. Do jedenastki podszedł Jesus Imaz, ale znakomicie obronił jego strzał Sokratis Dioudis. Niestety sędzia nakazał powtórzenie jedenastki, a grecki golkiper po raz kolejny interweniował, jednak dobitka Marca Guala okazałą się skuteczna. Chwilę potem Tornike Gaprindashvili dośrodkował do Kacpra Chodyny, a ten był bliski podwyższenia rezultatu na 2:1 dla Zagłębia. W 64. minucie z rzutu wolnego swoich sił spróbował Marko Poletanovic. Niestety jego uderzenie poszybowało nad bramką. W 72. minucie po ogromnym zamieszaniu w naszym polu karnym najprzytomniej zachował się Michał Pazdan, który zmienił wynik meczu na 2:1 dla Jagiellonii. Miedziowi jednak szybko wyrównali. Po znakomitej akcji Tornike Gaprindashviliego do siatki trafił Kacper Chodyna. W koncowych minutach obydwa zespoły stworzyły sobie kilka okazji do zmiany rezultatu, lecz żadna z sytuacji nie znalazła drogi do bramki. Po sześciu minutach doliczonego czasu gry, sędzia Bartosz Frankowski zakończył spotkanie. Miedziowi remisują dziś w Białymstoku z Jagiellonią 2:2, po bramkach Sasy Zivca oraz Kacpra Chodyny.

Jagiellonia Białystok 2-2 KGHM Zagłębie Lubin

Bramki: Marc Gual 54, Michał Pazdan 72 - Saša Živec 1, Kacper Chodyna 75

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović - 19. Paweł Olszewski (56, 27. Bartłomiej Wdowik), 3. Dušan Stojinović, 72. Mateusz Skrzypczak, 2. Michał Pazdan, 36. Jakub Lewicki (56, 14. Tomáš Přikryl) - 16. Michal Sáček (84, 34. Maciej Bortniczuk), 6. Taras Romanczuk, 8. Nené (74, 39. Aurélien Nguiamba) - 11. Jesús Imaz (74, 9. Bartosz Bida), 28. Marc Gual.

KGHM Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis - 13. Mateusz Grzybek, 5. Aleks Ławniczak, 4. Jarosław Jach, 55. Luís Mata - 26. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović (88, 6. Tomasz Makowski), 99. Łukasz Łakomy, 21. Tomasz Pieńko (76, 18. Filip Starzyński), 7. Saša Živec (46, 9. Tornike Gaprindaszwili) - 90. Dawid Kurminowski (65, 15. Martin Doležal).

żółta kartka: Stojinović - Luís Mata.

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).