Podział punktów w Gliwicach / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Podział punktów w Gliwicach 6 gru

Podział punktów w Gliwicach

W spotkaniu 12. kolejki PKO Ekstraklasy zespół KGHM Zagłębia Lubin zremisował na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:1. Dla gospodarzy bramkę zdobył Jakub Świerczok, natomiast cztery minuty później do wyrównania doprowadził Samuel Mraz.

6 gru 2020 17:10

Pierwszą groźną okazję stworzyli sobie gospodarze. W 7. minucie Jakub Świerczok popędził lewą stroną boiska, minął zwodem Guldana, ale z jego strzałem poradził sobie Hładun, który sparował piłkę do boku. 2 minuty później było już 1:0. Świerczok odebrał piłkę w środku pola i cudownym lobem z ponad 30 metrów zaskoczył Dominika Hładuna. Miedziowi nie załamali się i od razu ruszyli do odrobienia strat. Na prawej stronie akcję zagrali Wójcicki i Dražić, ten drugi wrzucił w pole bramkowe, gdzie czekał Samuel Mraz, który wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Po kwadransie mieliśmy więc wynik 1:1. To było bardzo ofensywne spotkanie co potwierdziła akcja z 17. minuty, kiedy w słupek z bliskiej odległości huknął Świerczok. Lubinianie z biegiem pierwszej połowy narzucali swoje tempo gry czego dowodem były strzały Żubrowskiego, Dražicia i Mraza.

Druga połowa zaczęła się od rzutu rożnego dla naszej drużyny. Po dośrodkowaniu Żubrowskiego do piłki doszedł Poręba, ale uderzył niecelnie. W 54. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Bartolewski, wygrał przebitkę z Malarczykiem, odegrał do Mraza, który strzelił nad poprzeczką. Piast odpowiedział 5 minut później, a przed wielką szansą stanął Michał Chrapek. Pomocnik Piasta z bliskiej odległości uderzył prosto w Hładuna. W późniejszych fragmentach meczu nie zobaczyliśmy już okazji do zdobycia gola i mecz zakończył się podziałem punktów.

Piast Gliwice 1-1 KGHM Zagłębie Lubin

Bramki: Jakub Świerczok 10 - Samuel Mráz 14

Piast: 26. František Plach - 20. Martin Konczkowski, 34. Piotr Malarczyk, 5. Tomáš Huk, 14. Jakub Holúbek - 21. Gerard Badía (82, 11. Michał Żyro), 18. Patryk Sokołowski, 6. Michał Chrapek (75, 7. Tiago Alves), 19. Sebastian Milewski (46, 3. Tomasz Jodłowiec) - 16. Dominik Steczyk (82, 77. Arkadiusz Pyrka), 70. Jakub Świerczok (88, 17. Patryk Lipski).

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 23. Jakub Wójcicki, 27. Dominik Jończy, 33. Ľubomír Guldan, 77. Mateusz Bartolewski - 17. Patryk Szysz (75, 7. Saša Živec), 4. Jewgienij Baszkirow, 14. Jakub Żubrowski, 8. Łukasz Poręba, 95. Dejan Dražić (82, 21. Jakub Bednarczyk) - 11. Samuel Mráz (75, 9. Rok Sirk).

żółte kartki: Chrapek, Malarczyk.

sędziował: Krzysztof Jakubik.