Podział punktów w starciu z "Lechistami" / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Podział punktów w starciu z "Lechistami" 23 paź

Podział punktów w starciu z "Lechistami"

Dzisiejszy pojedynek KGHM Zagłębia z Lechią Gdańsk zakończył się remisem 1:1. Wynik meczu już w 3. minucie otworzył kapitan "Miedziowych", Lubomir Guldan, natomiast w drugiej połowie do wyrównania doprowadził Flavio Paixao, który pewnie wykorzystał rzut karny.

23 paź 2020 22:40

W dzisiejszym spotkaniu z Lechią do wyjściowej jedenastki powrócił Sasa Zivec, którego zabrakło w składzie podczas ostatniego pojedynku z „Legionistami”, natomiast na ławce rezerwowych po raz pierwszy zasiadł Adam Ratajczyk. „Miedziowi” świetnie rozpoczęli to spotkanie. Już w 3. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Filipa Starzyńskiego trafiło na głowę Lubomira Guldana, a nasz kapitan pewnie umieścił piłkę w siatce. Lechia pierwszą groźną sytuację przeprowadziła w 9. minucie. Jarosław Kubicki mocno uderzył z prawej nogi, ale futbolówka po strzale pomocnika prześlizgnęła się po bocznej siatce. Piętnaście minut później dużo szczęścia pod własną bramką miało KGHM Zagłębie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła na nogi Bartosza Kopacza, jednak obrońca „Lechistów” nie był na to przygotowany, w efekcie czego nie zdołał oddać celnego strzału. Nieco ponad pięć minut przed końcem pierwszej połowy „Miedziowi” mieli dogodną okazję na podwyższenie prowadzenia. Sasa Balić wrzucił piłkę do Patryka Szysza, ten zgrał do Mraza, ale nasz napastnik minimalnie się pomylił i posłał piłkę tuż obok słupka. W ostatnich minutach pierwszej części gry przed stratą bramki uratował nas Dominik Hładun, który w stuprocentowej sytuacji świetnie zatrzymał uderzenie Conrado. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i podopieczni Martina Ševeli schodzili do szatni prowadząc 1:0.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły bez zmian. Od początku groźnie zaatakowała Lechia. Najpierw uderzenie zmierzające w stronę bramki wybił Lubomir Guldan, a chwilę potem gdańszczanie niewiele pomylili się przy rzucie rożnym. W 55. minucie po raz kolejny w tym spotkaniu kapitalną interwencją popisał się Hładun, który końcami palców obronił uderzenie Nalepy. Kilka minut później doskonałą okazję zmarnował Zivec, który przegrał pojedynek oko w oko z Kuciakiem. Niestety, w 70. minucie spotkania po dłuższej wideoweryfikacji, arbiter podyktował rzut karny dla Lechii, a z jedenastu metrów nie pomylił się Flavio Paixao, który doprowadził do wyrównania. Remis nie zadowalał żadnej z drużyn, dlatego w kolejnych minutach zarówno jedni jak i drudzy tworzyli groźne sytuacje bramkowe. Do końca spotkania wynik nie uległ już jednak zmianie i starcie KGHM Zagłębia z Lechią Gdańsk zakończyło się podziałem punktów.

KGHM Zagłębie Lubin 1-1 Lechia Gdańsk

Bramki: Ľubomír Guldan 3 - Flávio Paixão 72 (k)

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 5. Lorenco Šimić, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 17. Patryk Szysz (90, 8. Łukasz Poręba), 14. Jakub Żubrowski, 4. Jewgienij Baszkirow, 18. Filip Starzyński (62, 16. Adam Ratajczyk), 7. Saša Živec - 11. Samuel Mráz (61, 9. Rok Sirk).

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 5. Bartosz Kopacz, 2. Rafał Pietrzak - 8. Omran Haydary, 6. Jarosław Kubicki, 36. Tomasz Makowski, 15. Kenny Saief (79, 31. Žarko Udovičić), 20. Conrado (65, 9. Łukasz Zwoliński) - 28. Flávio Paixão.

żółte kartki:  Šimić, Żubrowski.

sędziował: Wojciech Myć