Podział punktów w tysięcznym meczu / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Podział punktów w tysięcznym meczu 20 wrz

Podział punktów w tysięcznym meczu

W spotkaniu 4. kolejki PKO Ekstraklasy KGHM Zagłębie zremisowało z Cracovią 1:1. Dla "Miedziowych" bramkę zdobył Lorenco Simić, natomiast w zespole "Pasów" na listę strzelców wpisał się Rivaldinho.

20 wrz 2020 17:25

W starciu z Cracovią trener Martin Sevela zdecydował się na dokonanie dwóch zmian w składzie. Po raz pierwszy w obecnym sezonie od początku spotkania w linii obrony wystąpił Lorenco Simić, natomiast w ataku zagrał Rok Sirk. Zagrożenie jako pierwsi stworzyli „Miedziowi”. Lubomir Guldan posłał górną piłkę do wybiegającego Sasy Zivca, po czym nasz skrzydłowy uderzył obok bramki. Po chwili znów próbował Zivec. Słoweniec zdecydował się na finezyjny strzał, ale dobrze w tej sytuacji spisał się golkiper „Pasów”. Po 30 minutach gry wciąż utrzymywał się wynik remisowy, jednak piłkarze KGHM Zagłębia dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali więcej groźnych akcji pod bramką Cracovii. Nieco ponad pięć minut przed końcem pierwszej połowy, Bashkirov dograł długą piłkę w pole karne do Simicia, lecz podanie okazało się minimalnie niecelne, przez co obrońca „Miedziowych” nie mógł skutecznie uderzyć głową. Tuż przed przerwą z rzutu wolnego próbował Alvarez, ale jego strzał poszybował nad bramką.

Drugą część spotkania obie drużyny rozpoczęły bez zmian w składzie. W 49. minucie krakowianie wyszli na prowadzenie. Rivaldinho strzałem głową pewnie pokonał Dominika Hładuna. Sześć minut później zawodnicy KGHM Zagłębia byli bliscy wyrównania. Damjan Bohar dobrze uderzył zza obrońcy „Pasów”, ale piłka minimalnie minęła słupek. Wciąż w natarciu byli gracze „Miedziowych”. Kolejny strzał, tym razem Patryka Szysza pewnie obronił Karol Niemczycki. W 68. minucie podopieczni Martina Seveli w końcu dopięli swego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła na głowę Lorenco Simicia, a ten pewnie umieścił futbolówkę w siatce. Lubinianie na tym nie zaprzestali. Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego dobrą akcję „Miedziowych” zakończył Starzyński. Mocny strzał Filipa okazał się jednak niecelny. W 86. minucie do głosu doszli krakowianie. Groźne dośrodkowanie w pole karne trafiło do jednego z graczy „Pasów”, ale na nasze szczęście rywal pomylił się w tej sytuacji. Do końca spotkania żadna z drużyn nie zdołała trafić do siatki i tysięczny mecz KGHM Zagłębia w Ekstraklasie zakończył się podziałem punktów.

KGHM Zagłębie 1-1 Cracovia

Bramki: Lorenco Šimić 67 - Rivaldinho 48

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 5. Lorenco Šimić, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 7. Saša Živec, 8. Łukasz Poręba (62, 17. Patryk Szysz), 4. Jewgienij Baszkirow, 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar (90, 77. Mateusz Bartolewski) - 9. Rok Sirk (62, 11. Samuel Mráz).

Cracovia: 23. Karol Niemczycki - 2. Cornel Râpă, 44. Dawid Szymonowicz, 88. Matej Rodin, 87. Diego Ferraresso - 4. Sergiu Hanca, 10. Pelle van Amersfoort, 22. Florian Loshaj (87, 21. Thiago), 9. Marcos Álvarez (68, 8. Milan Dimun), 99. Tomáš Vestenický (68, 14. Ivan Fiolić) - 7. Rivaldinho (68, 26. Filip Piszczek).

żółte kartki: Guldan, Balić - Fiolić.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).