Półmetek we Wrocławiu / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Półmetek we Wrocławiu 4 lis

Półmetek we Wrocławiu

Przed nami 15. kolejka Lotto Ekstraklasy, KGHM Zagłębie Lubin zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie na półmetku sezonu zasadniczego rozgrywek dostarczy wielu emocji, derby rządzą się własnymi prawami, dlatego zawsze trudno wskazać faworyta tej specjalnej rywalizacji.

4 lis 2016 21:58

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

Skuteczniejsi na wyjazdach

W obecnym sezonie zarówno Zagłębie jak i Śląsk lepiej punktują w meczach wyjazdowych. Wrocławianie w bieżących rozgrywkach nie wygrali meczu na własnym stadionie, natomiast "Miedziowi" zwyciężyli dwukrotnie. Jeśli chodzi o wyjazdowe wygrane, zarówno Śląsk i Zagłębie mają ich na kontach po 4. "Miedziowi" zresztą na wyjazdach wygrywają najczęściej w lidze (9 zwycięstw).

Śląsk ruszył

W trzech ostatnich meczach podopieczni Mariusza Rumaka zdobyli 7 punktów, odnosząc dwa zwycięstwa i notując jeden remis. Powoli budzi się japoński rozgrywający wrocławian - Riota Morioka, który gra niekonwencjonalnie i bardzo ofensywnie. W ostatnich spotkaniach regularnie strzelał gole skrzydłowy Peter Grajciar, a w zwycięstwie odniesionym nad Górnikiem Łęczna (3:0) bardzo pomógł Kamil Biliński.

Ostatnie mecze dla Zagłębia

Choć do wyników meczów sparingowych trenerzy nie przykładają specjalnej wagi, to ostatni mecz, w którym zmierzyły się Zagłębie ze Śląskiem zakończył się wysokim i w pełni zasłużonym zwycięstwem Miedziowych 4:1. Podopieczni Piotra Stokowca kompletnie zdominowali rywali. Jeśli chodzi o ligowe potyczki, to na wiosnę we Wrocławiu również wygrało Zagłębie (2:0), jesienią w Lubinie padł remis 1:1.