Poniedziałkowy przegląd prasy / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Poniedziałkowy przegląd prasy 10 lut

Poniedziałkowy przegląd prasy

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd prasy oraz serwisów internetowych. Głównym tematem jest oczywiście spotkanie 21. kolejki PKO Ekstraklasy, Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0).

10 lut 2020 12:55

Przegląd Sportowy

„Mocny zimowy transfer”

Osłabieni goście nie dali rady Piastowi. Problemy z koncentracją miał też sędzia Marciniak. Pod koniec sierpnia mistrzowie Polski rozgromili KGHM Zagłębie i to na ich stadionie. Wygrali 3:0. Minęło ponad pięć miesięcy i rewanżowe starcie wyglądało podobnie.

Więcej – wydanie papierowe Leszek Błażyński

***

Sport

„Idealny początek Piasta”

Bardzo dobra gra, przewaga niemal przez całe spotkanie i pewna wygrana. Kibice mistrzów Polski nie mogli sobie wymarzyć lepszej inauguracji ligowego grania w 2020 roku.

Więcej – wydanie papierowe Krzysztof Brommer

***

Gazeta Wrocławska

„Nie ma jakości i punktów”

Faworytem niedzielnego starcia byli gospodarze, którzy zimą nie stracili ani jednego piłkarza z podstawowego składu i od dłuższego czasu dysponują szeroką, ustabilizowaną kadrą. KGHM Zagłębie w tym kontekście znajduje się na przeciwległym biegunie.

Więcej – wydanie papierowe Piotr Janas

***

Słowo Sportowe

„Falstart”

Nie był to udany powrót piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin po zimowej przerwie na ekstraklasowe boiska. Miedziowi przegrali w Gliwicach z mistrzem Polski Piastem 0:2.

Więcej – wydanie papierowe Arkadiusz Barski

***

Weszlo.com

Trudno będzie powtórzyć tak piękną wiosnę, ale początek jest obiecujący

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wyciąganie większych wniosków po pierwszym meczu w rundzie bywa pułapką, ale zaryzykujemy stwierdzenie, że PRAWDOPODOBNIE nie będzie to piękna wiosna dla kibiców Zagłębia Lubin. Niby udało się utrzymać skład z jesieni, co w polskich klubach normą nie jest, władze Miedziowych pogardziły zarówno ofertą za Damjana Bohara, jak i jakimikolwiek pieniędzmi za piłkarzy, którzy już podpisali kontrakty z nowymi zespołami (Czerwiński, Kopacz), ale wiele wskazuje na to, że równie ważne było zadbanie o rubrykę „przyszli”. A tu pojawiły się tylko nazwiska wracającego z wypożyczenia Nowaka, Chodyny ściągniętego z rezerw i 21-letniego bramkarza Kalinowskiego z Sokoła Sieniawa, co może się okazać ryzykowną taktyką.

Więcej - KLIK

***

Mkszaglebie.pl

Zasłużona porażka w Gliwicach | Raport: Piast 2:0 Zagłębie

W 21. kolejce PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin uległo 0:2 Piastowi Gliwice. „Miedziowi” zagrali w Gliwicach bardzo słabo i porażka jest jak najbardziej zasłużona.

***

Lubin.pl

Mistrz Polski za silny dla Zagłębia

W ramach 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin przegrało na wyjeździe z aktualnym mistrzem Polski – Piastem Gliwice 0:2. Bramki zdobywali Jorge Felix oraz Jakub Czerwiński.

***

E-legnickie.pl

Porażka słabiutkiego Zagłębia. Zrzutka na okulary dla Marciniaka!

LUBIN. Nie udała piłkarska inauguracja 2020 roku piłkarzom Zagłębia Lubin. Na stadionie aktualnego wciąż Mistrza Polski w Gliwicach Miedziowi zagrali beznadziejnie w pierwszej połowie i odrobinę lepiej w drugiej części meczu. Obie części ligowej potyczki solidarnie przegrali po 0:1, co łącznie dało porażkę 0:2 jak najbardziej zasłużoną. Biorąc pod uwagę kilka bardzo dobrych interwencji Konrada Forenca i Bartosza Kopacza na obronie to wynik i tak jest najniższym wymiarem kary . Kilka słów niestety koniecznie trzeba poświęcić sędziemu Szymonowi Marciniakowi. Trzeba się poważnie zastanowić nad wielką zrzutką na bryle czyli okulary dla arbitra po jego decyzji w 16 minucie meczu.