Porażka KGHM Zagłębia w Lipsku / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Porażka KGHM Zagłębia w Lipsku 6 wrz

Porażka KGHM Zagłębia w Lipsku

W czwartek piłkarze KGHM Zagłębia Lubin zmierzyli się towarzysko w Niemczech z RB Lipsk. Spotkanie to zakończyło się porażką "Miedziowych" 0:1, a jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 49. minucie Erik Majetschak. Ze względu na uraz boisko w 32. minucie opuścił Alan Czerwiński. O tym, jak poważna jest kontuzja Alana poinformujemy po badaniach.

6 wrz 2018 20:54

Autor Zagłębie Lubin SA

W przeciągu całego spotkania lepiej prezentowali się gospodarze, którzy w swoich szeregach mieli wielu doświadczonych zawodników. KGHM Zagłębie Lubin jednak nie przestraszyło się rywala i mimo jego klasy, starało się w czwartkowy wieczór pokazać się z dobrej strony.

Jedyny gol w meczu padł w 49. minucie – zdobył go Erik Majetschak, który wykorzystał zamieszanie pod bramką Piotra Leciejewskiego i dobrym uderzeniem z kilkunastu metrów pokonał golkipera polskiego zespołu.

W kolejnych minutach drugiej części gry w obu zespołach dochodziło do zmian i swoje szansy podostawali młodzi zawodnicy. W spotkaniu z RB Lipsk na boisku w barwach KGHM Zagłębiu pojawili się wyróżniający się juniorzy: Olaf Nowak, Łukasz Poręba czy też Kamil Piątkowski. „Miedziowi” mogą być zadowoleni, bo żaden z młodych zawodników nie wystraszył się klasowego rywala.

Spotkanie z przeciwnikiem tej klasy był bardzo dobrym przetarciem dla zawodników KGHM Zagłębia Lubin i bez wątpienia zebrane doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.

6 września 2018, 17:30 - Lipsk (Trainingszentrum der Roten Bullen - Cottaweg)

RB Leipzig - KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)

bramka: Erik Majetschak 49

RB Leipzig: Marius Müller - Nordi Mukiele (73' Frederik Jäkel), Willi Orban (73' Oliver Bias), Ibrahima Konaté, Marcel Halstenberg (31' Marcelo Saracchi), Konrad Laimer, Tom Krauß (63' Max Winter), Naod Mekonnen, Erik Majetschak (63' Fabrice Hartmann), Yussuf Poulsen, Jean-Kévin Augustin (46' Nicolas Fontaine).

KGHM Zagłębie Lubin: 29. Piotr Leciejewski - 44. Alan Czerwiński (32' Łukasz Poręba), 2. Bartosz Kopacz (80' Kamil Piątkowski), 3. Saša Balić, 23. Daniel Dziwniel (82' Łukasz Moneta) - 37. Władisław Sirotow (46' Bartłomiej Pawłowski), 25. Adam Matuszczyk, 13. Dawid Pakulski (80' Mateusz Matras), 16. Paweł Żyra (59' Łukasz Janoszka), 39. Damjan Bohar (66' Patryk Mucha) - 26. Jakub Mareš (72' Olaf Nowak).

Żółta kartka: Sasa Balić.