Porażka z Miedzią Legnica / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Porażka z Miedzią Legnica 2 wrz

Porażka z Miedzią Legnica

Spotkanie 7. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Miedzią Legnica a KGHM Zagłębiem Lubin zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0. Bramki dla gospodarzy niedzielnych derbów zdobyli w 23. minucie Marquitos oraz doliczonym czasie meczu Petteri Forsell.

2 wrz 2018 18:06

Od początku spotkania „Miedziowi” starali się prowadzić grę, jednak mieli wyraźny problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych, przez co piłkarze walczyli głównie w środku pola. Rywale KGHM Zagłębia grali mądrze i wyprowadzali groźne kontrataki. W 23. minucie spotkania po składnej akcji gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Marquitos. Dobrą sytuację do wyrównania miał Bartłomiej Pawłowski, jednak jego mocny strzał dobrze obronił golkiper rywali. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Lubinianie starali się odpowiedzieć rywalom, na początku drugiej części gry w dobrej sytuacji znalazł się Patryk Tuszyński, jednak z kilu metrów trafił w bramkarza Miedzi Legnica. Z minuty na minuty piłkarze trenera Mariusza Lewandowskiego otwierali się coraz bardziej w poszukiwaniu wyrównującego gola, jednak nie przyniosło to zamierzonych efektów. W doliczonym czasie gry Miedź Legnica wyprowadziła zabójczy kontratak, który bramką na 2:0 zakończył Petteri Forsell.

2 września 2018, 15:30 - Legnica (Stadion Miejski)

Miedź Legnica 2:0 KGHM Zagłębie Lubin

bramki: Marquitos 23, Petteri Forsell 90

Miedź: 32. Anton Kanibołoćkyj - 23. Paweł Zieliński, 28. Kornel Osyra, 24. Tomislav Božić, 17. Artur Pikk - 21. Henrik Ojamaa, 6. Rafał Augustyniak, 8. Marquitos (88, 13. Adrian Purzycki), 14. Omar Santana (49, 22. Borja Fernández), 9. Fabian Piasecki (59, 4. Wojciech Łobodziński) - 10. Petteri Forsell.

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 44. Alan Czerwiński, 5. Maciej Dąbrowski, 33. Ľubomír Guldan (46, 3. Saša Balić), 23. Daniel Dziwniel - 14. Łukasz Janoszka (46, 39. Damjan Bohar), 19. Filip Jagiełło, 24. Jakub Tosik, 18. Filip Starzyński, 11. Bartłomiej Pawłowski - 89. Patryk Tuszyński (66, 26. Jakub Mareš).

żółte kartki: Santana, Pikk - Janoszka, Balić.
sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 5868.