Potwierdzić dobrą dyspozycję przed własną publicznością 28 lip

Potwierdzić dobrą dyspozycję przed własną publicznością

LOTTO Ekstraklasa po ponad dwóch miesiącach wraca na Stadion Zagłębia. W ramach 2. kolejki tych rozgrywek KGHM Zagłębie Lubin zmierzy się przed własną publicznością z beniaminkiem – Zagłębiem Sosnowiec.

28 lip 2018 09:57

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Po zwycięstwie nad Legią nasi zawodnicy odpoczywali przez jeden dzień. Następnie zaczęły się ciężkie przygotowania do pierwszego meczu na Stadionie Zagłębia w nowym sezonie. Nasi zawodnicy zgodnie przyznali, że w kolejnych meczach chcą potwierdzić dobrą dyspozycję z meczu z Legią, bo w przypadku niepowodzeń zwycięstwo nad mistrzem Polski nic nie da.

Rywalem KGHM Zagłębia Lubin będzie beniaminek z Sosnowca. Ostatni zagraliśmy z tym zespołem w sezonie 2007/2008. „Miedziowi” dwukrotnie pokonali wtedy rywali z Sosnowca wygrywając po golach Golińskiego i Stasiaka 2:1 i 3:0 po trafieniach Włodarczyka, Iwańskiego i Plizgi. Zespół z Sosnowca rozgrywki LOTTO Ekstraklasy w tym sezonie zaczynał od meczu z Piastem Gliwice. Dla beniaminka inauguracja nie była zbyt szczęśliwa, bo uległ „Piastunkom” 1:2. Szeroko o naszym rywalu pisaliśmy na łamach „Naszego Zagłębia”.

„W sezonie 2018/2019 zespół z Sosnowca wzmocnił się pięcioma nowymi zawodnikami. Do mocno międzynarodowej szatni dołączyli czterej kolejni obcokrajowcy. Kadra naszego rywala liczy  obecnie aż dziesięciu zawodników spoza Polski, w tym między innymi z Chorwacji, Serbii, Holandii, Francji, Portugalii, Anglii, Słowacji, Słowenii, Brazylii oraz Niemiec. Trzon drużyny stanowić mają doświadczeni Polacy - kapitan zespołu Tomasz Nowak i Piotr Polczak, którzy w swojej karierze piłkarskiej związani byli z klubami LOTTO Ekstraklasy (Nowak występował między innymi w Koronie Kielce i Górniku Łęczna, a Polczak przez wiele lat stanowił o sile Cracovii). W poprzednim sezonie trener Dariusz Dudek chętnie stawiał też na Sebastiana Milewskego i Tomasza Nawotkę - młodych zawodników powoływanych do młodzieżowych reprezentacji naszego kraju. Siłę ataku naszego rywala stanowić ma Junior Torunarigha. Zagłębiowski „Lukaku” (tak swojego zawodnika nazywają kibice z Sosnowca ze względu na podobne parametry fizyczne do reprezentanta Belgii) zdobył dla swojego zespołu 10 bramek w 40 spotkaniach.

- Jestem zadowolony z transferów. Nie możemy się już doczekać pierwszego meczu. Uważam, że udało nam się stworzyć drużynę, a jak pokazały niedawne mistrzostwa świata, tylko wspólnymi siłami można coś osiągnąć - mówił na konferencji prasowej przed inauguracją sezonu 2018/2019 trener Zagłębia Dariusz Dudek. Szkoleniowiec zdradził też, że awans i praca w Ekstraklasie były marzeniem, które szybko udało mu się spełnić. [..]”

NASZE ZAGŁĘBIE

Przed spotkaniem z Zagłębiem Sosnowiec trener Mariusz Lewandowski nie będzie mógł skorzystać z przechodzących rehabilitację Kamila Mazka i Konrada Forenca. Do dyspozycji wraca jednak Sasa Balić, który finalnie nie musiał przejść zabiegu i poddał się jedynie leczeniu zachowawczemu.

Zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion Zagłębia! Aby usprawnić wejście, klub zamontował dodatkowe czytniki kodów kreskowych na bramkach wejściowych. Ponadto od spotkania z Zagłębiem Sosnowiec wystartuje nowy Sektor Rodzinny, na którym znajdą się między innymi: strefa animacji, piłkarzyki oraz malowanie buzi dla najmłodszych.

Zagłębie Sosnowiec

Bilans w Nice Liga 2017/2018

Miejsce: 2

Mecze 34 Punkty 58 (W 17 R 7 P 10) Bramki : 46-32

Najlepszy strzelec: Szymon Lewicki 14 bramek

Najwięcej minut: Arkadiusz Jędrych, Dawid Kudła: obaj po 3180

Najwięcej żółtych kartek: Sebastian Milewski 10

Rok powstania: 1918

Barwy: czerwono-zielono-białe

Stadion: Ludowy (pojemność 7500)

Prezes: Marcin Jaroszewski

Trener: Dariusz Banasik

Najważniejsze osiągnięcia: 4-krotny wicemistrz Polski ( 1955, 1963/64, 1966/67, 1971/72), zdobywca Pucharu Polski (1961/62, 1962/63, 1976/77, 1977/78), Finalista Pucharu Polski 1970/71