Prasa po meczu w Gliwicach / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Prasa po meczu w Gliwicach 24 kwi

Prasa po meczu w Gliwicach

Za nami druga kolejka rundy finałowej LOTTO Ekstraklasy, w której KGHM Zagłębie Lubin przegrało w Gliwicach z Piastem 1:0. Sprawdźcie, co na ten temat piszą przedstawiciele mediów.

24 kwi 2019 13:44

Autor Zagłębie Lubin S.A

Przegląd Sportowy

„Twierdza nie do ruszenia”

Piast znowu wygrał u siebie, po raz szósty w tym roku, chociaż przez 70 minut grał w dziesiątkę.

2 porażki ponieśli w meczach wyjazdowych w tym roku gracze z Lubina. Za to aż cztery spotkania wygrali.

Minuty:

56’ INTERWENCJA PLACHA – Bartłomiej Pawłowski strzałem z powietrza był bliski zaskoczenia Frantiska Placha. Słowacki bramkarz zdołał jednak odbić piłkę.

89’ OSTATNIE PRÓBY – Zmiennik Jakub Mares szukał wyrównania, ale nie mógł przebić się przez defensywę Piasta. Najpierw jego strzał z linii pola karnego został zablokowany, a potem nieudana była próba strzału przewrotką.

Więcej – wydanie drukowane Leszek Błażyński

**

Gazeta Wrocławska

„Piast nawet w dziesiątkę lepszy od Zagłębia Lubin”

Piast przystępował do tego meczu w roli faworyta. Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali w sobotę z Lechią Gdańsk 2:0 i pozbawili ją pozycji lidera. Jedną z bramek w Gdańsku zdobył Piotr Parzyszek (…) Właśnie Parzyszek otworzył wynik tego spotkania w 15 min, po efektownym strzale z woleja.

Więcej – wydanie drukowane Piotr Janas

**

Sport

„Szacun dla Piasta i basta!”

W 15 minucie było 1:0, a w 21 minus jeden, po czerwonej kartce za nieumyślne, ale paskudne zagranie i gliwiczanie stanęli przed zadaniem, którego w tym sezonie jeszcze nie przerabiali.

Cztery pytania do Konrada Forenca:

4. Teraz przed wami mecz z Jagiellonią. Jak będzie?

- Na pewno musimy zagrać dużo lepiej niż w Gliwicach. Piast się cofnął i nie wymyśleliśmy nic, co byłoby skuteczne. To martwi, ale mamy teraz dwa-trzy dni, żeby pomyśleć, wyciągnąć odpowiednie wnioski i skorygować błędy.

Więcej - wydanie drukowane Michał Zichlarz

**

Sport Interia

"Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 1-0 w meczu 32. kolejki Ekstraklasy"

W Gliwicach spotkały się zespoły, które wiosną należą do najlepszych w lidze. Piast otwiera tabelę pod względem zdobyczy punktowej w tym roku, a lubinianie są na trzecim miejscu. Gospodarze przystąpili do starcia z "Miedziowymi" bez lidera swojej linii środkowej Toma Hateley'a, którego zmogła grypa (…)Druga połowa zaczęła się od bardziej zdecydowanych ataków gości. Przyjezdni razili jednak niedokładnością, do tego mało widoczny był Filip Starzyński. W 52 minucie bliski wyrównania był jednak Filip Jagiełło, ale po jego uderzeniu piłka minęła słupek bramki gliwiczan. Zaraz potem o mało co samobójczego gola nie zdobył Aleksandar Sedlar. Futbolówka wylądowała na górnej siatce bramki gospodarzy. W 57. minucie mocno uderzył Pawłowski, ale Plach zdołał odbić piłkę. Gospodarze mieli spore pretensje do sędziów, którzy raz za razem mylili się w swoich decyzjach, wpływając na nerwową sytuację na murawie i trybunach. Zdenerwowany Waldemar Fornalik obserwował mecz na stojąco.

Więcej - TUTAJ

**

Onet Sport

„LOTTO Ekstraklasa: Piast Gliwice goni czołówkę i zbliża się do pucharów”

Zagłębie ostatni raz wygrało w Gliwicach w 2016 roku i teraz także nie było faworytem. Gospodarze w poprzedniej kolejce ograli Lechię Gdańsk na jej stadionie, co przy zwycięstwie Legii Warszawa z Cracovią oznaczało, że stołeczny klub awansował na pozycję lidera. Podopieczni Waldemara Fornalika także nie rezygnują z najwyższych celów i chcą zakończyć sezon na podium.

więcejTUTAJ

**

Mkszaglebie.pl

"NIEWYKORZYSTANA SZANSA | PIAST GLIWICE 1:0 ZAGŁĘBIE LUBIN"

Zagłębie Lubin przegrało z Piastem Gliwice 0:1. Przez zdecydowaną większość meczu graliśmy w przewadze po czerwonej kartce dla Jorge Felixa. Nie potrafiliśmy jednak tego wykorzystać i stworzyć sobie choć jednej dogodnej okazji. Na pewno nie był to dobry mecz naszej drużyny, trzeba szybko się pozbierać i być gotowym na piątkowe starcie z Jagiellonią.

W 51. minucie w niezłej sytuacji znalazł się Jagiełło, lecz jego uderzenie tuż sprzed pola karnego o metr minęło słupek Placha. Chwilę później Jodłowiec omal nie strzelił gola samobójczego. Później przed szansą stanął Pawłowski, ale w bramce dobrze zachował się bramkarz Piasta. W 73. minucie naprawdę bliski wyrównania był Tuszyński. Plach zdołał jednak palcami przenieść piłkę nad poprzeczką. Wciąż brakowało konkretów, często w nasze poczynania wkradała się bezradność. Teoretycznie graliśmy w przewadze, ale w zasadzie nic z tego nie wynikało. Kolejna porażka oddala nas od ewentualnych pucharów.

**

Miedziowe.pl

„Miedziowi bez polotu i wyrazu”

Fatalnie w rundę finałową weszli piłkarze Zagłębia Lubin. Po porażce na własnym stadionie z Pogonią Szczecin, Miedziowi dostali dzisiaj kolejny cios. Tym razem przegrali z walczącym o europejskie Puchary, a może nawet i mistrzostwo Polski - Piastem Gliwice. Jedyną bramkę na wagę trzech punktów zdobył Piotr Parzyszek.

**

Lubin.pl

„Osłabiony Piast pokonał Zagłębie Lubin”

Choć podopieczni Bena van Daela mieli w sobie sporo sportowej złości, a także wolę walki to nie zdołali oni pokonać ekipy Waldemara Fornalika, która z kolei od 20. minuty grała w dziesiątkę. Punkty „Miedziowi” będą musieli szukać na własnym stadionie (…)

Głęboko cofnięty zespół gospodarzy okazał się jednak murem nie do przejścia i ostatecznie w ramach 32. kolejki Grupy Mistrzowskiej, „Miedziowi” piłkarze opuścili boisko Gliwic bez punktów.