Prasówka | Dziennikarze komentują #ZAGPOG / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Prasówka | Dziennikarze komentują #ZAGPOG 22 kwi

Prasówka | Dziennikarze komentują #ZAGPOG

Za nami pierwsza kolejka rundy finałowej LOTTO Ekstraklasy, w której KGHM Zagłębie Lubin zostało pokonane przez Pogoń Szczecin. Sprawdźcie, co na ten temat piszą portale internetowe.

22 kwi 2019 13:00

Przegląd Sportowy

„Trzy karne, pięć goli i zwycięstwo Pogoni nad Zagłębiem Lubin”

Sędzia Artur Aluszyk w spotkaniu KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin rozdawał rzuty karne jak wielkanocne jajka. Podyktował ich łącznie trzy. Dwa zostały wykorzystane. Nie trafił tylko Kamil Drygas. Kapitan Portowców odpłacił jednak winy w końcówce zapewniając zwycięstwo swojej drużynie 3:2.

Więcej

***

Sport Interia

„Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 2-3 w meczu 31. kolejki"

Mecz rozpoczął się jak strzelanina w dobrym westernie. Najpierw zazgrzytały kości, po starciu Saszy Balicia z Davidem Stecem, a później padły dwa gole, jak w scenariuszu cios za cios. Lubinianie bardzo szybko potwierdzili, że są w uderzeniu, a Pawłowski rozpoczął tak naładowany, jakby mecz miał trwać góra kwadrans. I już w 7. minucie popisał się dośrodkowaniem, które na gola zamienił Damjan Bohar, zdobywając swoją ósmą bramkę w sezonie.

Więcej

***

MKSZaglebie.pl

„Szalony mecz punktów nie przyniósł | Zagłębie Lubin 2:3 Pogoń Szczecin”

Z całą pewnością nie zasłużyliśmy na przegraną, ale tym razem piłka pokazała swoje niesprawiedliwe oblicze. W meczu było mnóstwo walki, która zdominowała piłkarską jakość.

Więcej

***

Gazeta Wrocławska | Sportowy24.pl

„KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin. Skuteczna pogoń Pogoni w Lubinie”

Czego nie zrobiła Pogoń, chwilę później zrobiło Zagłębie. W 20 min Hubert Matynia wyciął w szesnastce "Portowców" szarżującego Bartłomieja Pawłowskiego i futbolówkę na "wapnie" ustawił Filip Starzyński. Popularny Figo uderzył mocno i precyzyjnie, nie dając Bursztynowi szans.

Więcej

***

Onet Sport

„LOTTO Ekstraklasa: Festiwal bramek i rzutów karnych w Lubinie. Pogoń Szczecin lepsza od Zagłębia”

Spotkanie od początku zapowiadało się bardzo interesująco. Widać było, ze obie drużyny dają z siebie wszystko na murawie i walka o cenne trzy punkty będzie rozgrywać się tu do ostatniej minuty meczu. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze i to już w siódmej minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego golkiper Pogoni wypuścił przed siebie futbolówkę, co bezlitośnie wykorzystał Damjan Bohar i umieścił piłkę w siatce.

W samej końcówce Zagłębie przycisnęło jeszcze rywala, ale nie zdołało już strzelić wyrównującej bramki. Pogoń wywozi więc z Lubina cenne trzy punkty. W następnej kolejce spotka się z Lechią Gdańsk. Zagłębie natomiast zagra z Piastem Gliwice.