Przed meczem #LPOZAG | Młodzi gniewni wracają na boisko / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Przed meczem #LPOZAG | Młodzi gniewni wracają na boisko 7 lut

Przed meczem #LPOZAG | Młodzi gniewni wracają na boisko

Nie mogliście się doczekać startu rundy wiosennej sezonu 2018/2019? My też! Przed „Miedziowymi” pierwsze ligowe starcie w 2019 roku, a przeciwnikiem podopiecznych Bena van Daela będzie Lech Poznań. Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną w rundzie jesiennej, przedstawiamy potencjalnych bohaterów piątkowej potyczki. Przed Wami kwartet „Młodych, gniewnych” Lecha Poznań: Robert Gumny, Kamil Jóźwiak, Tymoteusz Klupś i Filip Marchwiński. W „Miedziowym” narożniku czekają: Filip Jagiełło, Damian Oko, Bartosz Slisz i Łukasz Poręba. Zapraszamy!

7 lut 2019 21:21

Ile razy pojawili się na boisku?

Na wstępie przyjrzyjmy się statystyce rozegranych meczów przez przedstawicieli obu drużyn. Piłkarze „Kolejorza” wystąpili łącznie w 28 spotkaniach, choć trzeba uczciwie przyznać, że wynik mógł być bardziej okazały. Wszystko przez kontuzję, która wyłączyła Gumnego z początku rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Robert powrócił do składu dopiero w 14. kolejce w spotkaniu przeciwko Lechii Gdańsk. Na ogólny dorobek rozegranych meczów składają się następujące indywidualne liczby:

Lech Poznań:

• Kamil Jóźwiak (15 spotkań)
  • Tymoteusz Klupś (7 spotkań)
  • Robert Gumny (5 spotkań)
  • Filip Marchwiński (1 spotkanie)

Jak wygląda lubińska młodzież? Trzeba przyznać, że identycznie. Pod względem tegorocznych występów mamy remis, gdyż „Miedziowi” pojawiali się na boisku również 28 razy. Najwięcej meczów zanotował oczywiście Filip Jagiełło, który wystąpił w 17 z 20 możliwych spotkań. Jak prezentują się inni?

KGHM Zagłębie Lubin:

• Filip Jagiełło (17 spotkań)
  • Bartosz Slisz (6 spotkań)
  • Damian Oko (3 spotkania)
  • Łukasz Poręba (2 spotkania)

Ile czasu spędzili na boisku?

W tej statystyce lepiej wypadają młodzi zawodnicy KGHM Zagłębia, którzy łącznie spędzili na boisku  2146 minut. Wynik Lecha jest nieco słabszy, a piłkarze drużyny z Poznania legitymują się liczbą 1727 minut. Indywidualnie w drużynie jutrzejszych gospodarzy najlepiej wypada Kamil Jóźwiak, który spędził na boisku ponad 16 godzin, natomiast u „Miedziowych” liderem jest Filip Jagiełło. „Fifi” zanotował w rundzie jesiennej 1427 minut.

Gole i asysty

W tej statystyce lepiej wypadają piłkarze Lecha Poznań. Dotychczas kwartet zawodników „Kolejorza” uzbierał sześć punktów w klasyfikacji kanadyjskiej, a na ten dorobek złożyły się trzy trafienia i taka sama ilość asyst. W drużynowej hierarchii pierwsze miejsce zajmują Robert Gumny i Tymoteusz Klupś, którzy zdobyli po jednym golu i zaliczyli po jednym ostatnim podaniu. Podopieczni Bena van Daela uzbierali cztery punkty w klasyfikacji kanadyjskiej. Na taki wynik składają się dwa trafienia i dwie asysty. 75% dorobku należy do Filipa Jagiełły, który zdobył jedną bramkę i zanotował dwa ostatnie podania.