Przed meczem #WPŁZAG | Historia pojedynków / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Przed meczem #WPŁZAG | Historia pojedynków 28 mar

Przed meczem #WPŁZAG | Historia pojedynków

KGHM Zagłębie Lubin i Wisła Płock w historii ligowych spotkań mierzyli się 27 razy, a ostatnie zremisowali 3:3. Do ostatniego meczu, pełnego zwrotów akcji, doszło na Stadionie Zagłębia w 12. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Nasza drużyna uratowała 1 punkt, choć przegrywaliśmy 1:3. Do remisu doprowadził w 90. minucie Bartosz Pawłowski.

28 mar 2019 09:45

Poprzedni pojedynek zespołów odbył się 20 października 2018 roku. Na ławce trenerskiej rywala debiutował wtedy obecny szkoleniowec Kibu Vicuña, który zastąpił na stanowisku Dariusza Dźwigałę. Seria rzutów rożnych przeciwnika i stracona bramka na początku meczu, podziała mobilizująco na „Miedziowych”, którzy na chwilę wyrównali wynik po strzale Damjana Bohara. Nasza drużyna miała wiele niewykorzystanych sytuacji, co dwukrotnie zemściło się golami Jakuba Łukowskiego. Pełna determinacja zawodników KGHM Zagłębia Lubin zaczęła przynosić efekty dopiero od 77. minuty, po wykorzystanym przez Filipa Starszyńskiego rzucie karnym. Zaciętą walkę ukoronowała bramka Bartka Pawłowskiego w 90 minucie.

Wisła Płock w ostatnich 12 meczach LOTTO Ekstraklasy zwyciężyła tylko raz. KGHM Zagłębie Lubin nie straciło punktów w 5 z 6 rozegranych potyczek w rundzie wiosennej.

W najbliższy piątek odbędzie się 28. ligowe spotkanie drużyn.