Przed #ZAGWIS | Historia pojedynków / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Przed #ZAGWIS | Historia pojedynków 12 kwi

Przed #ZAGWIS | Historia pojedynków

W sobotę 13 kwietnia odbędzie się 51. spotkanie pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin i Wisłą Kraków. Statystyki poprzednich pojedynków przemawiają na korzyść rywala. „Biała Gwiazda” wygrywała z „Miedziowymi” 28 razy. Remisowaliśmy 11 razy i tyle samo razy wywalczyliśmy komplet punktów. Bilans bramek również sprzyja Wiśle z przewagą 95 do 53.

12 kwi 2019 15:38

Ostatni mecz, podczas którego kibice zobaczyli aż pięć goli, miał miejsce w Krakowie w ramach 15. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Po rzucie rożnym w polu karnym odnalazł się Zdenek Ondrasek, który uderzeniem pod poprzeczkę dał drużynie prowadzenie 1:0. Do przerwy Wisła prowadzona przez Macieja Stolarczyka wygrywała 2:0.

Po zmianie stron KGHM Zagłebie wyrównało wynik. Po tym jak Bartłomiej Pawłowski został sfaulowany w polu karnym przez Marcina Wasilewskiego, sędzia wskazał na „wapno”. Rzut karny wykorzystał Filip Starzyński. W 71. minucie bramkę strzelił jeszcze Damjan Bohar po dośrodkowaniu Starzyńskiego.

Wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się remisem. Ostatnie słowo należało jednak do Pawła Brożka, który dał zwycięstwo swojej drużynie, strzelając trzecią bramkę w siódmej minucie doliczonego czasu gry.

Warto wiedzieć, że mecz był pierwszym wyjazdowym spotkaniem trenera KGHM Zagłębia Bena van Daela.