Przegląd prasy | Dziennikarze piszą o remisie z Górnikiem Zabrze / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Przegląd prasy | Dziennikarze piszą o remisie z Górnikiem Zabrze 3 kwi

Przegląd prasy | Dziennikarze piszą o remisie z Górnikiem Zabrze

Trwa najbardziej intensywny tydzień w rundzie wiosennej LOTTO Ekstraklasy. W ciągu siedmiu dni piłkarze rozegrają aż trzy spotkania. Wczorajszy pojedynek z Górnikiem Zabrze zakończył się remisem 1:1. Sprawdźcie, co na ten temat piszą gazety i portale internetowe.

3 kwi 2019 12:01

Przegląd Sportowy

„Zemsta Matrasa”

Środek pomocy był największą wartością Miedziowych, bo przecież Bartosz Slisz i Filip Jagiełło byli dla lidera drużyny istotnym wsparciem.

NA PLUS: Bartosz Slisz. To już jego ligowy znak firmowy – twarda walka, nieustępliwość, mnóstwo przebiegniętych kilometrów i coraz więcej piłkarskiej jakości. Szymon Żurkowski kilka razy nie zdołał dotrzymać mu kroku.

Więcej – wydanie papierowe: Antoni Bugajski.

***

Sport

„Dobry i punkt”

Z czasem przewagę z przodu zyskali „miedziowi”, w dużej mierze dzięki efektownym prostopadłym podaniom Starzyńskiego. „Figo” świetnie obsługiwał kolegów, ale uważnie grała obrona gości.

Więcej – wydanie papierowe: zich.

***

Sportowefakty.wp.pl

„Zagłębie - Górnik: dobre dwie minuty zabrzan. Lubinianie uratowali remis”

Obie drużyny w końcówce fazy zasadniczej Lotto Ekstraklasy maja o co walczyć. KGHM Zagłębie Lubin rywalizuje o to, by znaleźć się w grupie mistrzowskiej. (…) Zagłębie przycisnęło rywali, a w 69. minucie lubinianie doczekali się drugiego celnego strzału. Z blisko trzydziestu metrów uderzył Bartosz Slisz, a z próbą tą nie bez problemów poradził sobie Chudy.

Więcej

***

ONET SPORT

„LOTTO Ekstraklasa: remis Zagłębia Lubin z Górnikiem Zabrze”

Zabrzanie nie mieli możliwości zbyt długo cieszyć się z korzystnego rezultatu - prawą stroną efektownie ruszył Jagiełło, wrzucił piłkę w pole karne, a tam efektownie, bez przyjęcia uderzył Pawłowski nie dając żadnych szans Chudemu na skuteczną interwencję. Kilka minut później golkiper Górnika obronił natomiast kolejny celny strzał Slisza. (…) Dla gospodarzy, którzy plasują się obecnie na siódmym miejscu w tabeli LOTTO Ekstraklasy, był to piąty z rzędu ligowy mecz bez porażki.

Więcej

***

GAZETAWROCŁAWSKA.PL

"Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze"

Po zmianie stron początkowo obraz gry się nie zmieniał. To Zagłębie miało przewagę w posiadaniu piłki, ale nie mogło przedrzeć się przez gęste zasieki nastawionego na kontry Górnika. (…) Zagłębie za wszelką cenę dążyło do wygrania tego meczu, lecz zadowoleni z remis przyjezdni przy każdej możliwej okazji kradli cenny czas i udało im się dowieźć ten remis do końcowego gwizdka.

Więcej

***

MIEDZIOWE.PL

"Lepszy rydz niż nic. Remis jak porażka"

I choć Miedziowi przeważali, mieli więcej sytuacji z gry, to jednak rywale z Górnego Śląska zaskoczyli i jako pierwsi strzelili bramkę. Na szczęście lubinianie odpowiedzieli golem Pawłowskiego, ale z podziału punktów zadowoleni byli tylko zabrzanie.

Więcej

***

MKS.ZAGLEBIE.PL

"Niewykorzystana szansa… | Zagłębie Lubin 1:1 Górnik Zabrze"

Przez zdecydowaną większość meczu to nasi zawodnicy przeważali i kontrolowali przebieg spotkania. (…) Na szczęście szybko zareagowaliśmy i w 83. minucie doprowadziliśmy do wyrównania. Gola strzelił wyróżniający się we wtorkowy wieczór Bartłomiej Pawłowski. Trzeba docenić również kapitalną asystę Jagiełły, który mocno i precyzyjnie wstrzelił piłkę w pole karne. Czyhający na nią Pawłowski dobrze dostawił stopę i doprowadził do remisu.