Przegląd prasy ostatnich dni / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Przegląd prasy ostatnich dni 8 cze

Przegląd prasy ostatnich dni

W najnowszej prasie znajdziemy przede wszystkim temat sobotniego meczu z Lechem Poznań. Zapraszamy na przegląd najciekawszych artykułów podsumowujących ostatni pojedynek "Miedziowych".

8 cze 2020 12:00

WP Sportowe Fakty

"Punkt, który nie zadowala żadnego z trenerów"

Lubinianie prowadzili do 77. minuty 3:1, ale nie byli w stanie dowieźć prowadzenia do końca. Gole Jakuba Kamińskiego i Daniego Ramireza sprawiły, że Kolejorz uratował na terenie KGHM Zagłębia jeden punkt.

- Niezbyt podoba nam się ten punkt, ale musimy go zaakceptować - twierdzi trener KGHM Zagłębia Lubin Martin Sevela po remisie 3:3 z Lechem Poznań w 28. kolejce PKO Ekstraklasy.

Więcej - TUTAJ

Sport.tvp.pl

"Wielki pościg Lecha! Gol Ramireza na wagę remisu"

Lech przegrywał w Lubinie już 1:3, a jednak wraca do Poznania z jednym punktem. Miedziowi po raz kolejny zaimponowali w ofensywie, ale w końcówce opadli z sił, co skrzętnie wykorzystali goście.

Sport.pl

"Kapitalny mecz i szalona pogoń Lecha Poznań! Trzy rzuty karne i czerwona kartka"

Zagłębie Lubin 3:3 zremisowało z Lechem Poznań na własnym boisku. W spotkaniu nie zabrakło emocji - sędzia podyktował trzy rzuty karne, a w drugiej połowie wyrzucił z ławki rezerwowych Dariusza Żurawia, trenera gości. W drugiej części gry oglądaliśmy szaloną pogoń Lecha, który po pierwszej połowie przegrywał 1:3.

Przegląd Sportowy

"Dużo goli, trzy karne i wspaniałe parady Hładuna. Zagłębie zremisowało z Lechem"

Co za mecz w Lubinie. Pierwsza połowa – znakomita! W drugiej widowiskowo się popsuło, bo gospodarze wyglądali tak, jakby ktoś im wyłączył prąd. Stracili dwa punkty i skomplikowali sobie sytuację w walce o górną ósemkę. A Lech pokazał charakter – potrafił się podnieść, gdy zdawało się, że już na pewno nie uniknie dotkliwej porażki.

Gol24.pl

"Trzy karne, sześć goli. Zagłębie Lubin na remis z Lechem Poznań!"

Znakomite widowisko w Lubinie. Zagłębie zniweczyło dwubramkową przewagę i zremisowało z Lechem Poznań 3:3 (3:1). Sędzia Piotr Lasyk podyktował trzy rzuty karne - dwa dla "Miedziowych", jednego dla "Kolejorza".

E-legnickie.pl

"Rollecoaster Miedziowych. Parady Hładuna na wagę remisu"

W pierwszej połowie było prawie wszystko co najlepszego oferuje polska ekstraklasa. Prawie bo oczywiście nie było kibiców na trybunach. Cztery gole, szybkie tempo akcji, zmienność pozycji, sporo walki - gołym okiem bylo widać iż walczą zespołu z ofensywnym DNA. Do przerwy prawie, że koncertowa gra Zagłębia Lubin i dwubramkowe prowadzenie z Lechem 3:1. Z minuty na minutę coraz groźniejsze sytuacje na zdobycie kontaktowego gola stwarzali piłkarze Lecha. W 76. minucie „Kolejorz” zdobył kontaktową bramkę po finezyjnym uderzeniu Jakuba Kamińskiego. Na pięć minut przed końcem pojedynku arbiter podyktował trzecią jedenastkę w meczu, jednak tym razem dla Lecha. Do piłki podszedł Ramirez i pewnie pokonał Dominika Hładuna.

Weszlo.com

"Radosna twórczość Zagłębia i Lecha w tyłach? Radość dla naszych oczu"

Takie popołudnia z Ekstraklasą to czysta przyjemność. Jasne, w dużej mierze mecz Zagłębia Lubin z Lechem Poznań oglądało się tak fajnie dlatego, że obie ekipy miały duże braki w defensywie i nie imponowały dyscypliną taktyczną. „Kolejorz” w pierwszej połowie stworzył ze swojego środka strefę całkowicie zdemilitaryzowaną, robiąc przeciwnikowi mnóstwo miejsca w każdej akcji. Ale z punktu widzenia postronnego obserwatora, zdecydowanie lepiej bawimy się przy takich widowiskach, niż taktycznych szachach na półtora strzału przez 90 minut. Nie będziemy więc narzekać. Narzekać mogą za to i kibice z Lubina, i z Poznania, choć z innych powodów.

Lubin.pl

"Przegrany remis"

Miedziowi od początku spotkania rzucili się z atakami co przyniosło skutki w 7 minucie meczu. Filip Starzyński był faulowany w polu karnym po czym sam poszkodowany zamienił „jedenastkę” na bramkę. Podrażniony startą bramki Lech Poznań zaczął grać coraz śmielej i w 14 minucie fenomenalnie strzał Gytkjaera obronił Dominik Hładun. Siedem minut później góra był już napastnik „Kolejorza”. Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Ramirez, a Gytkjaer w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad bramkarzem lubinian. W 26 minucie świetnie atak rozpoczął Lubomir Guldan, zagrał na skrzydło skąd dośrodkował Alan Czerwiński a Sasa Živec głową umieścił piłkę w siatce wyprowadzając Zagłębie na prowadzenie (...). W 39. minucie kolejny rzut karny dla Zagłębia, tym razem za zagraniem ręką. Pewnym egzekutorem okazał się ponownie Filip Starzyński (...).

Miedziowe.pl

"Już byli w ogródku..."

W drugim swoim meczu po wznowieniu rozgrywek PKO Ekstraklasy piłkarze Zagłębia Lubin prowadzili już z Lechem 3:1, ale nie potrafili do końca utrzymać korzystnego dla siebie wyniku. Bramkę kontaktową ładnym strzałem zdobył Kamiński, a wyrównał Ramirez z rzutu karnego. Miedziowi mają czego żałować, bo mieli szansę na zwycięstwo, a remis tylko poważnie skomplikował im cel, jakim jest awans do czołowej ósemki najlepszych ekip.

Sport.onet.pl

"Lech Poznań wyszarpał remis w Lubinie"

Zagłębie Lubin prowadziło do przerwy 3:1, jednak nie zdołało dowieźć zwycięstwa do końca. Remis 3:3 w końcówce spotkani a zapewnił Lechowi Dani Ramirez. Ten mecz nie mógł się lepiej rozpocząć dla Miedziowych. Już w ósmej minucie w polu karnym upadł Filip Starzyński. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł sam poszkodowany i z łatwością pokonał Mickeya van der Harta (...). Tuż przed końcem podstawowego czasu gry rozpędzony Lech dogonił Miedziowych. Tym razem ręką we własnej "16" zagrał Lubomir Guldan, a Daniemu Ramirezowi nie zadrżała noga i pewnym strzałem pokonał Hładuna.