Przegląd prasy po meczu z Piastem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Przegląd prasy po meczu z Piastem 7 gru

Przegląd prasy po meczu z Piastem

W meczu 12. Kolejki PKO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin zremisowało z Piastem Gliwice 1:1. Gola dla “Miedziowych” zdobył Samuel Mraz, jednak to trafienie Jakuba Świerczoka zdominowało artykuły w regionalnych i krajowych mediach. Zapraszamy na przegląd prasy po tym spotkaniu.

7 gru 2020 14:53

W meczu 12. Kolejki PKO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin zremisowało z Piastem Gliwice 1:1. Gola dla “Miedziowych” zdobył Samuel Mraz, jednak to trafienie Jakuba Świerczoka zdominowało artykuły w regionalnych i krajowych mediach. Zapraszamy na przegląd prasy po tym spotkaniu.

Meczyki.pl

“Świerczok strzelił gola niemal z połowy boiska! Piast Gliwice i Zagłębie Lubin podzieliły się punktami”

Mecz 12. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Zagłębiem Lubin zakończył się remisem. Ozdobą spotkania był piękny gol Jakuba Świerczoka, zdobyty niemal z połowy boiska.

Więcej - KLIK

***

Polsatsport.pl

“PKO Ekstraklasa: Podział punktów w meczu Piasta z Zagłębiem”

Piast Gliwice zremisował u siebie z Zagłębiem Lubin 1:1 w niedzielnym meczu 12. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Gospodarze, po słabym starcie sezonu, zanotowali pięć meczów bez porażki (w lidze i Pucharze Polski), ale Zagłębie przyjechało do Gliwic jako piąty zespół tabeli, mający dwa razy więcej punktów niż rywal.

***

Sportowefakty.wp.pl

“PKO Ekstraklasa. Piast - KGHM Zagłębie Lubin: remis w Gliwicach. "Turbokozak" Świerczok”

Po przerwie na mecze reprezentacji Polski piłkarze Piasta Gliwice zaczęli wygrywać. W tabeli PKO Ekstraklasy 3. zespół ubiegłego sezonu w końcu wydostał się z dna i powoli odrabia straty do kolejnych drużyn. W górnej części ligi plasuje się Zagłębie. Lubinianie grają jednak nierówno. Mimo tego ligowe podium mają na wyciągnięcie ręki.

***

Gol24.pl

“PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice znów punktuje. Padł gol sezonu!”

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice strzelił gola już w 10. minucie spotkania z Zagłębiem Lubin. Trafienie Jakuba Świerczoka na pewno będzie kandydatem do bramki sezonu. Miedziowi bardzo szybko odrobili stratę, bo już po czterech minutach. Ostatecznie w Gliwicach doszło do podziału punktów. Tym samym zespół Waldemara Fornalika nieco odskoczyli od Stali Mielec i Podbeskidzia w tabeli.

***

Weszlo.com

“Świerczok, on potrafi uderzyć. Nawet z połowy”

Jeśli widzieliście bramkę Świerczoka z połowy boiska, to zarazem widzieliście jakieś 73% jakości piłkarskiej spotkania Piasta z Zagłębiem. Entuzjazmu było pod kurek przez kwadrans, potem z każdą minutą mecz gasł, aż w końcówce piłkarze urządzili mistrzostwa świata w przesuwaniu się. Niemniej dla Piasta jest to już piąty – a licząc z pucharowym przeciwko Stali Mielec, to nawet szósty – mecz bez porażki.

***

Mkszaglebie.pl

“W Gliwicach na remis | Raport: Piast Gliwice 1:1 Zagłębie Lubin”

Po dwóch wygranych na wyjazdach w krótkim odstępie czasu, tym razem "Miedziowi" zremisowali. W 12. kolejce PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin podzieliło się punktami z Piastem Gliwice, remisując 1:1. Gole w tym spotkaniu zdobyli Jakub Świerczok oraz Samuel Mraz.

***

Przegladsportowy.pl

“Ziemia zatrzęsła się w Gliwicach. Kosmiczny gol Świerczoka”

Zanim Świerczok w styczniu 2018 roku przeniósł się do Łudogorca Razgrad, miał wspaniałą jesień w Zagłębiu, dla którego strzelił aż 16 ligowych goli. W niedzielę już jako napastnik Piasta spotkał się ze swoim dawnym klubem i efektownie uczcił ten dzień. Wiedzieliśmy, że jest w świetnej formie, zdobywał przecież bramki w trzech ostatnich meczach, jednak tym razem przeszedł samego siebie.

***

E-legnickie.pl

“Remis Zagłębia w Gliwicach. Momenty były...”

Miedziowi zremisowali w Gliwicach z Piastem 1:1 nie wykorzystując okazji na wskoczenie na ligowe podium. Z drugiej strony, jeżeli z defensywy Miedziowych wypada trzech podstawowych zawodników: Chodyna kontuzja, Balić choroba i Simić kartki - to trener Martin SEVELA wykazał się dużym talentem krawcowego zszywając porwaną obronę.

***

Miedziowe.pl

“Tylko remis miedziowych w Gliwicach”

W meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy w Gliwicach Piast podzielił się punktami z KGHM Zagłębiem. Lubinianie byli faworytem spotkania z dużo niżej notowanym rywalem, ale wygrać nie potrafili.