Przegląd prasy po meczu z Wisłą Płock - KGHM Zagłębie Lubin rządzi na wiosnę! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Przegląd prasy po meczu z Wisłą Płock - KGHM Zagłębie Lubin rządzi na wiosnę! 1 kwi

Przegląd prasy po meczu z Wisłą Płock - KGHM Zagłębie Lubin rządzi na wiosnę!

Dzisiejszy przegląd prasy jest dość nietypowy, bo oprócz relacji pomeczowych ze spotkania z Wisłą Płock, znajdziemy również zapowiedzi wtorkowego starcia z Górnikiem Zabrze. Co jeszcze? Na pewno warto zwrócić uwagę na liczby, które od początku roku są dla "Miedziowych" bardzo dobre.

”Nafciarze bez oktanów”

Zagłębie było przez większość meczu schowane za podwójną gardą, a i tak wywiozło z Płocka komplet punktów. W końcówce gospodarze postawili wszystko na jedną kartę. Odkryli się i pojawiły się okazję. Jedną wykorzystaliśmy, a było ich więcej – podsumował trener gości Ben van Dael

**

Sport

„Figa(o) z makiem”

W 62. minucie piłkę do bramki Wisły posłał Damjan Bohar, lecz skrzydłowy Zagłębia był na spalonym, więc trafienie nie mogło zostać zaliczone. W ostatnim fragmencie spotkania w roli głównej wystąpił Daehne. W 74. minucie urządził sobie „wycieczkę”, ale po lobie Patryka Tuszyńskiego futbolówka wylądowała na bocznej siatce. 10 minut później nie było już litości – po dośrodkowaniu Filipa Jagiełły z rzutu wolnego z prawej flanki Daehne minął się z piłką, na „długim” słupku Bohar odegrał ją błyskawicznie do Filipa Starzyńskiego, a „Figo” skierował ją do siatki.

Więcej – wydanie drukowane Bogdan Nather

**

Gazeta Wrocławska

”Męczarnie Zagłębia w Płocku. Gol Starzyńskiego dał 3 punkty”

Drugie 45 minut wyglądało lepiej. Jedni i drudzy podkręcili tempo, częściej grali na jeden kontakt, dzięki czemu i sytuacji było więcej. Uaktywnili się Bartłomiej Pawłowski i Damjan Bohar (…) O losach meczu zadecydowała akcja z 84 min, kiedy to Filip Starzyński po dużym zamieszaniu w polu karnym płocczan posłał piłkę do siatki.

Więcej – wydanie drukowane Piotr Janas

**

Sportowy24

”Zagłębie znów w ósemce”

KGHM Zagłębie Lubin nie zachwyciło, ale wróciło z Płocka z kompletem punktów

„Miedziowi” w końcu zaczęli się im odgryzać. Było więcej gry z pierwszej piłki i szybkich ataków, a jedyna bramka padła w 84 minucie. Po dużym zamieszaniu pod bramką Thomasa Daehne Słoweniec Damjan Bohar zagrał do Filipa Starzyńskiego, a rozgrywający Zagłębia precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce, dając swojej drużynie cenne trzy punkty.

Oceny Zagłębia

6 Lubomir Guldan – prawdziwy lider lubińskiej defensywy, który wreszcie ustabilizował formę.

6,5 Filip Starzyński – jak trwoga, to do … Figo. Długimi fragmentami grał poniżej oczekiwań, ale ostatecznie przesądził o losach wygranej.

**

Słowo Sportowe

”Jeden gol, dwa celne strzały, trzy punkty”

W październikowym meczu z Wisłą Płock, KGHM Zagłębie Lubin – podobnie zresztą jak rywal – pokazało grę otwartą i efektowną, co doskonale zobrazował rezultat (3:3). Podczas wiosennego starcia z Nafciarzami podobnych fajerwerków zabrakło, była natomiast efektywność. W końcówce Miedziowi zdobyli gola na wagę zwycięstwa i zostawili płocczan na przedostatnim miejscu w tabeli LOTTO Ekstraklasy

Więcej – wydanie drukowane Arkadiusz Barski

**

Sportowe Fakty

„Lotto Ekstraklasa. Zagłębie rządzi na wiosnę”

W 2019 roku jak na razie najlepiej radzi sobie KGHM Zagłębie Lubin, które w siedmiu meczach zgarnęło 16 punktów. Tylko siedem "oczek" zgromadził Lech Poznań. Najgorzej w tym zestawieniu wypada Arka Gdynia, która uzyskała zaledwie jeden punkt!

Więcej TUTAJ

**

Miedziowe.pl

„Cenne punkty w Płocku”

Nieważne, w jakim stylu, ważne są trzy punkty. Tak najkrócej można streścić to, co dzisiaj działo się w Płocku. W rozpoczynającym 27. kolejkę Lotto Ekstraklasy meczu, piłkarze Zagłębia Lubin wygrali skromnie z Wisłą 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w 84. min. gry zdobył Filip Starzyński wykorzystując fatalny błąd golkipera gospodarzy. W końcówce Mares mógł podwyższyć na 2:0, ale nie wykorzystał sytuacji "sam na sam".

Więcej - TUTAJ

**

Lubin.pl

„Zwycięstwo w ostatniej chwili”

W 74. minucie do piłki nie doskoczył Patryk Tuszyński. Czas mijał, a wraz z nim apetyt na zwycięstwo. W 84. minucie meczu błąd golkipera gospodarzy wykorzystał Filip Starzyński, który z bliskiej odległości „wpakował” futbolówkę do siatki. Zagłębie wygrało 1:0, choć kilka minut później na 2:0 mógł podwyższyć Jakub Mares, ale strzelił niecelnie.

**

Mkszaglebie.pl

„NIEWIELE EMOCJI, ALE PUNKTY NAJWAŻNIEJSZE | WISŁA P. 0:1 ZAGŁĘBIE”

27. kolejka Lotto Ekstraklasy okazała się być szczęśliwa dla Zagłębia Lubin. Nasza drużyna wygrała po mimo wszystko nie do końca udanym meczu 1:0 z broniącą się przed spadkiem do 1 ligi Wisłą Płock. Dzięki wygranej jesteśmy obecnie w czołowej ósemce ligi.