Przegląd prasy po sobotnim spotkaniu z Pogonią / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Przegląd prasy po sobotnim spotkaniu z Pogonią 1 paź

Przegląd prasy po sobotnim spotkaniu z Pogonią

Zaglądamy do prasy oraz serwisów informacyjnych po ligowej porażce z Pogonią Szczecin. Głównym tematem jest oczywiście sobotni mecz, choć nie brakuje także wzmianek o kontuzji Jakuba Maresa.

1 paź 2018 12:55

Przegląd Sportowy

„Przegrany, ale ocalony”

Piłkarze Mariusza Lewandowskiego zaskakująco łatwo przegrali ważną wojnę. Trener na razie zachował posadę.

Na tle Zagłębia Pogoń wcale nie błyszczała, ale potrafiła wykorzystać to, co zesłał jej los, czyli przypadkowy rzut karny, za zupełnie niepotrzebny faul Jakuba Tosika. Gol dał więcej spokoju Portowcom, którzy bez większego trudu powstrzymywali szarpiących lubinian. (…) Sytuacja lubinian w tabeli wcale nie jest trudna. Od drugiego miejsca w tabeli dzieli ich tylko trzy punkty.

Więcej w wydaniu papierowym: Antoni Bugajski.

***

Słowo Sportowe

„Miedziowa Mizeria”

Ocenianie gry ZL, to jak wróżenie z fusów. Może wygrać, przegrać lub zremisować ( to akurat rzadko). Połowa września: fanfary po wiktorii w derbach, koniec miesiąca: nędza w konfrontacji z Pogonią. Dwa celne strzały oddane przez 90 minut.

Więcej w wydaniu papierowym: Arkadiusz Barski.

***

Sport

„Pozycja Lewandowskiego coraz słabsza”

Po niespodziewanym odpadnięciu z Pucharu Polski szybciej otrząsnęli się Szczecinianie, którym pomogło w sobotę nieodpowiedzialne zachowanie defensora „miedziowych” Jakuba Tosika. (…)

Zdawaliśmy sobie sprawę, że Zagłębie przechodzi chwilowy kryzys, jednak nas to nie interesowało. Chcieliśmy zagrać swoją piłkę- powiedział po meczu pomocnik szczecinian Radosław Majewski

8 – goli straciło Zagłębie w trzech ostatnich meczach (3:3 w Gdańsku, 2:3 w Morągu i 0:2 z Pogonią)
30 -  spotkań o ekstraklasowe punkty w roli trenera Zagłębia Lubin zaliczył Mariusz Lewandowski. Bilans to 12 zwycięstw, 8 remisów i 10 porażek.

Więcej w wydaniu papierowym gazety.

***

Sportowefakty.pl

Jakub Mares mocno poturbowany po meczu z Pogonią Szczecin. KGHM Zagłębie Lubin pokazało zdjęcie

31-letni Czech może dłużej odpoczywać od futbolu. Zagłębie wrzuciło do sieci zdjęcie swojego piłkarza, który nie wygląda najlepiej. Opuchnięta twarz, siniak pod okiem, opatrunek w nosie. Mares wygląda, jakby był po walce bokserskiej.

WięcejTUTAJ

***

Sport.pl

LOTTO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin przegrało u siebie z Pogonią Szczecin

Zagłębie Lubin przegrało z Pogonią Szczecin 0:2 i posada trenera klubu z Dolnego Śląska, Mariusza Lewandowskiego wisi na włosku. Dla gości była to pierwsza wyjazdowa wygrana w tym sezonie. Bramki zdobyli Kamil Drygas i Radosław Majewski (...)

Zagłębie ruszyło do ataku. W przypadku porażki przecież pozycja trenera Mariusza Lewandowskiego wisiała na włosku. Gospodarze kilkakrotnie zbliżyli się do pola karnego szczecinian, ale nawet nie oddali strzału. W 30. minucie to Pogoń zaatakowała. Huknął zza pola karnego Hubert Matynia, ale bez powodzenia. Dobre akcje Zagłębia można było liczyć na palcach jednej ręki. W 45. minucie wrzutka w pole karne dotarła do Tuszyński, ale nie przyjął on dobrze piłki i nie oddał strzału.

WięcejTUTAJ

***

Weszlo.com

Takie Zagłębie zlałby nawet III-ligowiec. A, sorry, przecież już zlał

Skutecznie z wapna strzelił Kamil Drygas, a gospodarze po tym ciosie byli kompletnie rozkojarzeni. Jeśli wola walki byłaby mierzona żółtymi kartkami, to lubinianom nie moglibyśmy jej odmówić. Natomiast jeśli odnowę Zagłębia mielibyśmy mierzyć dobrą grą i stwarzanymi sytuacjami strzeleckimi, to oglądaliśmy postępujący regres. Starzyński nie mógł oswobodzić się spod krycia Drygasa, Sirotow i Bohar byli kompletnie nieobecni, Jagiełło zniknął w tłumie i jedyne Matuszczyk próbował robić COKOLWIEK w środku pola.

W pierwszej połowie gonga przyjęło Zagłębie, ale i Jakub Mares (znokautowany przez Sebastiana Walukiewicza), który zakończył swój występ już po dziewięciu minutach. Ledwo ustali na nogach zderzenie głowami Filip Jagiełło i Kamil Drygas. Generalnie więcej do roboty mieli lekarze i masażyści obu zespołów niż Łukasz Załuska w bramce Pogoni.

WięcejTUTAJ

***

Lubin.pl

Rehabilitacji nie było. Pogoń wygrała z Zagłębiem

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin nie zrehabilitowali się za fatalny występ w Pucharze Polski i odpadnięcie z trzecioligowcem. W ciągu trzech dni Miedziowi zagrali drugi słaby mecz i tym razem w spotkaniu Lotto Ekstraklasy przegrali ze szczecińską Pogonią 0:2 (0:1). Dla gości to pierwsza wyjazdowa wygrana w sezonie.

Więcej: TUTAJ

***

Miedziowe.pl

„To dopiero druga wygrana portowców”

Kompromitująca porażka w Pucharze Polski nie była dziełem przypadku. W Lotto Ekstraklasie piłkarze z Lubina również rozczarowali swoich fanów. Tym razem na swoim obiekcie ekipa Mariusza Lewandowskiego uległa jednej z najsłabszych ekip w tym sezonie.

***

Mkszaglebie.pl

"Żenująca porażka | Zagłębie Lubin 0:2 Pogoń Szczecin"

Zagłębie Lubin przegrało na własnym boisku z Pogonią Szczecin 0:2. Nasza drużyna zaprezentowała się bardzo, bardzo słabo i przez 90 minut nie była w stanie stworzyć realnego zagrożenia pod bramką „Portowców”. Bramki dla gości zdobyli Kamil Drygas i Radosław Majewski.