Przegląd prasy po wygranej z ŁKSem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Przegląd prasy po wygranej z ŁKSem 1 paź

Przegląd prasy po wygranej z ŁKSem

Wczorajszy mecz zakończył się pewną wygraną drużyny KGHM Zagłębia Lubin 3:1. Co o spotkaniu tym napisały media? Zapraszamy na wtorkowy przegląd prasy!

1 paź 2019 18:01

Sport

„Wygrana po słoweńsku”

Po dalekim wrzucie z autu piłkę przejął Bartosz Kopacz. Zakręcił rywalami i zagrał przed bramkę gdzie zupełnie bezkarnie, pomiędzy dwoma łodzianami, stał sobie Sasza Zivec i nie mógł się, ku rozpaczy Malarza, pomylić. Były golkiper Legii po drugim straconym golu dość długo złorzeczył na kolegów i miał całkowitą rację. Do końca pierwszej połowy bramkarz łódzkiej drużyny jeszcze trzykrotnie ratował swój zespół przed stratą gola. A raz, po strzale Filipa Starzyńskiego, piłka trafiła w poprzeczkę. Gospodarze całkowicie przejęli kontrolę nad meczem i mieli chęć na kolejne gole. Na początku drugiej odsłony nadziali się jednak na kontrę.

Więcej – wydanie papierowe Jakub Kubielas

***

Gazeta Wrocławska

„KGHM Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź 3:1. Słoweńcy z Zagłębia pokazali ŁKS-owi miejsce w szeregu”

Nieskuteczność zemściła się na „Miedziowych” na samym początku drugiej połowy. W 50 min piłkę do siatki z najbliższej odległości wpakował rezerwowy Piotr Pyrdoł i wynik znów był na styku, z tym że... przez zaledwie sześć minut. W 56 min Bohar po szybkim ataku Zagłębia położył Malarza i ze stoickim spokojem strzelił swoją drugą bramkę. Gospodarze szybko odzyskali kontrolę i dowieźli dobry dla siebie wynik do końcowego gwizdka. Dla ŁKS-u to ósma z rzędu ligowa porażka.

Więcej – wydanie papierowe Piotr Janas

***

Przegląd Sportowy

„ŁKS, czyli łagodnie komentując – słabizna”

Zagłębie w ostatnich trzech kolejkach zdobyło łącznie 12 bramek i zdobyło 7 punktów. W Lubinie powiało optymizmem tym bardziej, że szybciej niż można było się spodziewać, do gry wrócił Patryk Szysz. Jeszcze 21 września, po meczu ze Śląskiem we Wrocławiu, trener Ševela mówił, że jego najlepszy w tej chwili napastnik ma naciągnięte więzadła i czeka go kilka tygodni przerwy. Minął niewiele ponad tydzień i Szysz ozdrowiał tak, że można było go wstawić do podstawowej jedenastki.

Więcej – wydanie papierowe Michał Guz

***

Mkszaglebie.pl

„Zgodnie z planem! | Relacja: Zagłębie 3:1 ŁKS”

Jeśli ktoś nie oglądał meczu, mógłby pomysleć, że Zagłębie dość szybko rozpoczęło wybijanie rywalom z głowy jakichkolwiek myśli o trzech punktach. Nic bardziej mylnego. W pierwszym kwadransie to właśnie ŁKS dominował, lepiej operował piłką, miał swoje sytuacje i tylko rewelacyjne interwencje Dominika Hładuna i szczęście spowodowały, że utrzymywał się wynik bezbramkowy.

Więcej

***

Miedziowe.pl

„Najniższy wymiar kary”

W meczu kończącym dziesiątą serię spotkań na boiskach PKO Ekstraklasy, piłkarze Zagłębia Lubin pewnie ograli outsidera rozgrywek - ŁKS Łódź. Gole dla Miedziowych zdobyli Damjan Bohar - dwukrotnie i Sasa Zivec. Trafienie dla gości zaliczył Piotr Pyrdoł. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu lubinianie awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli i zaczynają powoli gonić górną ósemkę. Na pochwałę zasługuje cały zespół Zagłębia. To był kolejny bardzo dobry mecz sygnowany ręką nowego trenera Martina Seveli.

Więcej

***

Sport.pl

„Beniaminek ekstraklasy w coraz trudniejszej sytuacji. Ósma porażka z rzędu”

Problemem ŁKS-u była nie tylko nieskuteczność, ale też, a może przede wszystkim, fatalne błędy w obronie. W 14. minucie, po nieporozumieniu defensywy gości, bramkę na 1:0 zdobył Damjan Bohar. Sześć minut później było już 2:0. Po podaniu Bartosza Kopacza z lewej strony, do siatki Arkadiusza Malarza trafił Sasa Zivec.

Więcej

***

Weszlo.com

„ŁKS urządza się w mule i wodorostach”

Osiem ligowych porażek z rzędu. To mówi samo za siebie, w tak długim czasie wszelkie gadanie o pechu, niesprawiedliwości i tym podobne nie mają racji bytu. Jeśli szefowie klubu trzymają się swoich deklaracji, Kazimierz Moskal może spokojnie dalej pracować. Co mu zatem pozostaje? Nieustanne szukanie najmniej szkodzącego drużynie składu (bo chyba nic więcej w tej rundzie ułożyć nie sposób). Jedno wydaje się pewne: nie jest nim ta jedenastka, który zagrała w Lubinie. A Zagłębie w ciągu kilkunastu dni mocno się podbudowało. 5:0 z Wisłą Płock (jeszcze z Pawłem Karmelitą na ławce), mecz sezonu ze Śląskiem, wyeliminowanie Korony Kielce z Pucharu Polski i dziś kolejny triumf. Sevela ma świetną pozycję wyjściową.

Więcej

***

Sport.tvp.pl

„Zagłębie nie miało litości. Kolejna porażka ŁKS”

W 16. minucie z gola cieszyło się Zagłębie. Jeden z zawodników gospodarzy zacentrował w pole karne, piłka odbiła się od słupka, a akcję skutecznie wykończył Damjan Bohar. Miedziowi poszli za ciosem. W 20. minucie Sasa Zivec doszedł do podania Bartosza Kopacza i strzelił gola z bliska. W 37. minucie ŁKS miał rzut rożny, z którego... skorzystali lubinianie. Bohar przebiegł z piłką pół boiska i znalazł się w sytuacji sam na sam z Arkadiuszem Malarzem. Doświadczony golkiper popisał się jednak dobrą interwencją.