Przegląd prasy | Zwycięstwo z Wisłą Kraków w mediach / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Przegląd prasy | Zwycięstwo z Wisłą Kraków w mediach 15 kwi

Przegląd prasy | Zwycięstwo z Wisłą Kraków w mediach

KGHM Zagłębie Lubin podtrzymało status najlepiej punktującej drużyny w wiosennej rundzie. W 30. kolejce LOTTO Ekstraklasy podopieczni Bena van Daela pokonali Wisłę Kraków 3:1. Zapraszamy do zapoznania się z opiniami dziennikarzy przed rundą finałową.

15 kwi 2019 10:37

Przegląd Sportowy

„Król Jagiełło niełaskawy”

Miedziowi mieli kilku bohaterów, ale kolejny raz o konkretach w ich grze decydował Filip Jagiełło. Najsłynniejszy człowiek o tym nazwisku kojarzony jest oczywiście z Wawelem i Krakowem, ale akurat Jagiełło z Lubina był bardzo niełaskawy dla przybyszów z tego miasta. Świetnie regulował tempo gry, walczył, dużo widział, strzelał, podawał, angażował się w kontrataki. Po jednym z nich strzelił gola na 2:0, który ustawił całe spotkanie.

Na plus: Patryk Tuszyński

Wreszcie zdrowy i wreszcie skuteczny. Przepychał się między wiślackimi obrońcami i w kluczowych momentach potrafił ich oszukać. Jeśli w rundzie finałowej nadal będzie prezentował podobną dyspozycję, Zagłębie może w niej poważnie namieszać.

Więcej – wydanie papierowe: Antoni Bugajski.

***

Sport

„Kuba nie pomógł”

Zagłębie co rusz wyprowadzało szybkie akcje, a jedna z nich zakończyła się bramką. Tuszyński dobił strzał Pawłowskiego obroniony przez Lisa i było po wszystkim. (…) Bliżsi kolejnego gola byli gospodarze, ale Lis zdołał obronić strzał Starzyńskiego. Po efektownej paradzie bramkarza gości piłka odbiła się od słupka bramki Wisły.

Więcej – wydanie papierowe: Mateusz Miga.

***

Gazeta Wrocławska – Sportowy24

„Wygrana, która nic nie dała”

Lepsze wrażenie sprawiało Zagłębie i to ono schodziło na przerwę, prowadząc 2:0. Wynik w 14. minucie otworzył Patryk Tuszyński, który zamykając akcję po centrze Sasy Balicia, musiał tylko dostawić nogę. Od 27. Minuty lubinianie prowadzili 2:0, po tym, jak kolejną centrę Balicia, po wzorowo wyprowadzonym kontrataku, zamknął z niemal zerowego kąta Filip Jagiełło.

„Miedziowi” powinni zamknąć ten mecz przed przerwą, ale sędziowie nie uznali bramki Balicia na 3:0, gdyż odgwizdali pozycję spaloną Tuszyńskiego. Jak wykazały telewizyjne powtórki, Paweł Raczkowski popełnił w tej sytuacji błąd.

Więcej - wydanie papierowe: Piotr Janas

***

Słowo Sportowe

„Zagrają na puchary”

Siedem zwycięstw, dwa remisy i tylko jedna porażka – KGHM Zagłębie Lubin było najlepiej punktującą drużyną wiosennej części sezonu zasadniczego LOTTO Ekstraklasy. W sobotę Miedziowi pozbawili marzeń o pierwszej ósemce Wisłę Kraków i do rundy finałowej przystąpią z pozycji numer 5.

Więcej – wydanie papierowe: Arkadiusz Barski.

***

Sportowefakty.wp.pl

„Lotto Ekstraklasa: KGHM Zagłębie - Wisła Kraków. Zmarnowana szansa Białej Gwiazdy”

Błyskotliwe w rundzie wiosennej KGHM Zagłębie Lubin nie zostawiło sprawy awansu do grupy mistrzowskiej na ostatnią chwilę. Do pojedynku z Wisłą Kraków przystąpiło spokojne, ponieważ zdobyte w 29 kolejkach 44 punkty gwarantowały Miedziowym miejsce w ósemce po sezonie zasadniczym. W sobotę ruszyli oni po jeszcze jeden komplet "oczek".

Pierwsza połowa pokazała, że lubinianie nie są rozleniwieni swoim komfortem, a uskrzydleni. Prowadzili po 45 minutach 2:0 i była to przewaga zasłużona.

Więcej

***

Pilkanozna.pl

„Pewna wygrana Zagłębia Lubin”

Miedziowi znajdowali się w bardzo wysokiej formie i grając przed własną publicznością bez wątpienia byli faworytami w tym spotkaniu. (…) Miedziowi rozpoczęli sobotnie zawody kapitalnie. Gospodarze grali odważnie do samego początku i na prowadzenie wyszli już w 14. minucie spotkania. Bardzo dobrym podaniem obsłużony wówczas został Patryk Tuszyński, który uderzeniem z bliskiej odległości zdobył bramkę na 1:0.

Więcej

***

Onet Sport

„LOTTO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin dało koncert. Bezradna Wisła Kraków”

Lubinianie w pierwszej połowie złapali rywali za gardło i litościwie popuścili uścisk dopiero wtedy, gdy goście już poważnie zaczynali się dusić. Wyglądało to imponująco. Nie chodziło tylko o tempo gry, strzały, rozegranie, ale także o twardy pressing zaczynający się już przed krakowskim polem karnym. Wiślacy takim sposobem gry byli chyba zaskoczeni, nie potrafili sobie z nim poradzić. Próbowali się odgryzać, jak najszybciej przenosić piłkę pod bramkę Zagłębia. Dość często im się to nawet udawało, ale wówczas nadziewali się na niezwykle groźne kontry, bo w tym gospodarze też byli mistrzami.

Więcej

***

Sport.pl

"Wszystko jasne w Ekstraklasie! Znamy podział na grupy. Dramat Wisły w Lubinie"

Mecz w Lubinie rozpoczął się dla Wisły Kraków fatalnie. Krakowianie grali bardzo słabo i Zagłębie Lubin bez trudu stwarzało sytuacje bramkowe. W 14. minucie było już 1:0 dla Zagłębia Lubin, a gola strzelił Patryk Tuszyński, były napastnik Jagiellonii. W 27. minucie Zagłębie zdobyło drugiego gola, a nadzieje krakowskiej Wisły na awans do czołowej ósemki były już bardzo małe.

Więcej

***

Lubin.pl

„Znakomite Zagłębie ograło Wisłę!”

Kibice, zgromadzeni na Stadionie Zagłębia oglądali ciekawe widowisko, obfitujące w sytuacje bramkowe. Lubinianie po raz kolejny pokazali, że w czołówce znajdują się nieprzypadkowo. Podopieczni Bena van Daela pierwszą połowę zagrali niemal perfekcyjnie, a już po kwadransie prowadzili z Białą Gwiazdą.

Więcej

***

Miedziowe.pl

"Ósemka zdobyta. Teraz puchary?"

To było Zagłębie, jakiego kibice z pewnością chcą zawsze oglądać i podziwiać. Zadziorne, ambitne, waleczne, mające pomysł na grę. W pierwszej połowie Wisła właściwie nie istniała. Miedziowi ogrywali rywala, jak chcieli. W 14. min. lubinianie objęli prowadzenie po golu Patryka Tuszyńskiego. Kwadrans później było już 2:0. Tuszyński idealnie dograł do wchodzącego w pole karne Bohara, który zacentrował do Jagiełły.

Więcej

***

Mkszaglebie.pl

"Wisła bez szans! | Zagłębie Lubin 3:1 Wisła Kraków"

W 75. minucie byliśmy bardzo blisko trzeciego gola. Koronkową akcję strzałem wykończył jeden z naszych piłkarzy, ale dobrze interweniował Lis. Chwilę później po strzale Pawłowskiego bramkarz Wisły ponownie stanął na wysokości, lecz przy dobitce Patryka Tuszyńskiego był już bez szans. W 80. minucie Starzyński ładnie podkręcił futbolówkę, jednak tym razem Lis zdołał sparować piłkę na słupek. Trzeci gol ewidentnie podciął skrzydła Wiśle, do końca meczu kontrolowaliśmy wydarzenia boiskowe.

Jeśli podtrzymamy taką passę i grę, to możemy naprawdę namieszać w górnej części tabeli i sprawić niespodziankę. Na pewno duża w tym zasługa naszego szkoleniowca, który w pewnym momencie zdołał dźwignąć drużynę i odmienić oblicze Zagłębia.