Punkty zostały w Grodzisku / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Punkty zostały w Grodzisku 15 lut

Punkty zostały w Grodzisku

W rozegranym dzisiaj spotkaniu piłkarze KGHM Zagłębia przegrali z beniaminkiem PKO Ekstraklasy Wartą Poznań 0:1. Gola dającego zwycięstwo gospodarzom zdobył Łukasz Trałka.

15 lut 2021 20:00

Piłkarze KGHM Zagłębia dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już w 4. minucie Żubrowski świetnie zagrał w stronę Szysza, ten próbował zaskoczyć Lisa uderzeniem z ostrego kąta, ale Lis czujnie sparował piłkę na rzut rożny. Wciąż w natarciu byli lubinianie. Po kombinacyjnej akcji piłkę w polu karnym otrzymał Bashkirov, lecz jego strzał został zablokowany. Niestety, po niespełna dwudziestu minutach gry z boiska musiał zejść Kamil Kruk, który doznał urazu. W jego miejsce na murawie pojawił się Dominik Jończy. W dalszej części meczu tempo gry nieco się uspokoiło i żadna z drużyn nie stworzyła większego zagrożenia pod bramką. Dopiero w 39. minucie do głosu doszli gospodarze. Kiełb dośrodkował w stronę Grzesika, a skrzydłowy Warty doszedł do strzału głową, który ostatecznie wylądował na górnej siatce. Więcej ciekawych sytuacji już jednak nie oglądaliśmy i po pierwszych 45 minutach obie ekipy schodziły do szatni bezbramkowo remisując.

Drugą połowę Miedziowi rozpoczęli bez zmian w składzie. Tym razem lepiej zaczęli „Warciarze”. Żurawski znalazł się w sytuacji sam na sam z Hladunem, ale nasz golkiper popisał się świetną interwencją i uratował zespół przed stratą gola. Chwilę później odpowiedzieli Miedziowi. Drazić ładnie minął Ławniczaka, lecz zabrakło dokładnego finalnego podania pod bramką, by móc objąć prowadzenie. W 66. minucie z dystansu mocno uderzył Bashkirov, jednak strzał pomocnika okazał się niecelny. Niestety nieco ponad kwadrans przed zakończeniem spotkania na prowadzenie wyszli „Warciarze” za sprawą ładnego trafienia Łukasza Trałki. W 80. minucie z bardzo niebezpieczną kontrą znów wyszli gospodarze, ale po raz kolejny na wysokości zadania stanął Hładun, który wybił piłkę na rzut rożny. W końcowych minutach podopieczni Martina Seveli zepchnęli Wartę do defensywy i próbowali odwrócić losy spotkania, lecz gospodarze czujnie oddalali zagrożenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem beniaminka 1:0.

Warta Poznań - KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)

Bramki: Trałka 75'

Warta: 1. Adrian Lis - 13. Jakub Kuzdra, 5. Bartosz Kieliba (14, 16. Aleks Ławniczak), 4. Robert Ivanov, 3. Jakub Kiełb - 2. Jan Grzesik (80, 22. Robert Janicki), 15. Michał Kopczyński, 6. Łukasz Trałka (80, 21. Mateusz Kupczak), 34. Maciej Żurawski (90, 30. Bartłomiej Burman), 11. Michał Jakóbowski - 25. Gracjan Jaroch.

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 23. Jakub Wójcicki, 74. Kamil Kruk (20, 27. Dominik Jończy), 55. Damian Oko, 3. Saša Balić - 21. Jakub Bednarczyk (84, 8. Łukasz Poręba), 4. Jewgienij Baszkirow (84, 11. Samuel Mráz), 14. Jakub Żubrowski, 18. Filip Starzyński, 95. Dejan Dražić (84, 5. Lorenco Šimić) - 17. Patryk Szysz

żółte kartki: Jakóbowski

sędziował: Piotr Lasyk.