Radom, Radom i trzy punkty z nami jadą! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Radom, Radom i trzy punkty z nami jadą! 6 mar

Radom, Radom i trzy punkty z nami jadą!

Poniedziałkowe spotkanie zamykające 23. kolejkę PKO BP Ekstraklasy zakończyło się zwycięstwem Miedziowych nad Radomiakiem Radom 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów z rzutu wolnego zdobył Damjan Bohar.

6 mar 2023 21:00

W pierwszym składzie Miedziowych nie doszło do żadnej zmiany w porównaniu do ostatniego spotkania z Miedzią Legnica.

Od początku meczu byliśmy świadkami intensywnej gry, co przekładało się na okazje pod obiema bramkami. W 9. minucie bardzo precyzyjnym uderzeniem zza szesnastu metrów popisał się Dawid Kurminowski, lecz niestety jego strzał z trudem obronił Gabriel Kobylak. Chwilę potem Miedziowi stworzyli sobie stuprocentową sytuację. Po pięknej koronkowej akcji i podaniu Tomasza Pieńki, piłkę nad bramkarzem podciął Dawid Kurminowski. Niestety w ostatniej chwili futbolówkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Radomiaka Radom. Gospodarze szybko się otrząsnęli i również zagrozili bramce KGHM Zagłębia. Strzał z okolic piętnastego metra oddał Leonardo Rocha, ale dobrze ustawiony Sokratis Dioudis pewnie interweniował. W 30. minucie w polu karnym Miedziowych po ogromnym zamieszaniu strzał głową oddał Raphael Rossi. Na szczęście piłka przeleciała tuż obok naszego słupka. Kilka minut później KGHM Zagłębie Lubin wyszło na prowadzenie. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Damjan Bohar i otworzył wynik spotkania. W 40. minucie meczu po rzucie rożnym po raz kolejny główkował wysoki Leonardo Rocha, ale znowu czujny między słupkami był Sokratis Dioudis. W pierwszej połowie już nic więcej się nie wydarzyło. Miedziowi schodzili więc do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron szybko kolejną sytuację stworzyli lubinianie. Po znakomitym odegraniu piłki przez Dawida Kurminowskiego strzał zza pola karnego oddał Tomasz Pieńko, futbolówka jeszcze zahaczyła jednego z obrońców, co mogło zmylić bramkarza Radomiaka. Na szczęście dla gospodarzy instynktowną obroną popisał się Gabriel Kobylak. W 56. minucie Miedziowi wyprowadzili szybką kontrę. Widowiskowym dryblingiem wykazał się Tomasz Pieńko, jednak jego uderzenie powędrowało obok słupka bramki gospodarzy. W 64. minucie Tomasz Pieńko znalazł na lewym skrzydle Damjana Bohara, a ten próbował strzałem przy długim słupku podwyższyć rezultat. Niestety po raz kolejny dobrą interwencją popisał się golkiper podopiecznych Mariusza Lewandowskiego. Następne kilkanaście minut to gra w środku pola bez okazji dla żadnej ze stron. W 82. minucie po dośrodkowaniu z lewej flanki główkował Alberto Cayarga. Piłka przeleciała jednak obok słupka bramki Sokratisa Dioudisa. W tym meczu już nic więcej się nie wydarzyło. KGHM Zagłębie Lubin utrzymało swoje prowadzenie i dopisało do swojego dorobku kolejne trzy punkty.

Radomiak Radom 0-1 KGHM Zagłębie Lubin

Bramka: Damjan Bohar 33

Radomiak: 1. Gabriel Kobylak - 14. Damian Jakubik, 29. Raphael Rossi, 92. Mike Cestor, 33. Dawid Abramowicz - 7. Lisandro Semedo (64, 70. Frank Castañeda), 10. Roberto Alves (84, 90. Jakub Nowakowski), 77. Chrístos Dónis (64, 2. Thabo Cele), 80. Berto Cayarga, 20. Luís Machado (84, 18. Krystian Okoniewski) - 17. Leonardo Rocha.

KGHM Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis - 27. Bartłomiej Kłudka, 5. Aleks Ławniczak, 4. Jarosław Jach, 13. Mateusz Grzybek - 26. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović (67, 6. Tomasz Makowski), 99. Łukasz Łakomy, 21. Tomasz Pieńko (78, 18. Filip Starzyński), 39. Damjan Bohar (77, 7. Saša Živec) - 90. Dawid Kurminowski (68, 15. Martin Doležal).

żółte kartki: Raphael Rossi, Jakubik, Cayarga - Poletanović, Makowski, Jach.

sędziował: Paweł Gryckiewicz.