Raport medyczny przed meczem z Cracovią 21 paź

Raport medyczny przed meczem z Cracovią

Przed niedzielnym spotkaniem 12. kolejki PKO Ekstraklasy, pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Cracovią, sprawdzamy, jaka jest sytuacja kadrowa w naszym zespole. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym raportem medycznym.

21 paź 2021 18:52

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Od dłuższego czasu trener Dariusz Żuraw nie może skorzystać z usług kilku zawodników. Evgeni Bashkirov dochodzi do siebie po operacji kolana, która go wyklucza z gry na dłuższy czas. Po zabiegu artroskopii stawu skokowego również dochodzi do siebie Lorenco Simić. W ostatnim czasie podczas zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Polski kontuzji doznał Adam Ratajczyk, który naderwał mięsień obszerny przyśrodkowy i nie jest gotowy jeszcze, aby wrócić do treningów. Do grona kontuzjowanych należy zaliczyć także Damiana Oko, który na wyleczenie swojego urazu potrzebuje jeszcze czasu.

Drugą grupę stanowią gracze, których urazy były mniej groźne. Kacper Bieszczad i Jakub Wójcicki aktualnie trenują indywidualnie, a sztab medyczny dokładnie monitoruje ich sytuację w kontekście powrotu do treningów z zespołem. Do treningów, lecz póki co indywidualnych, wrócił także Sasa Balić, który od dłuższego czasu boryka się z problemami związanymi ze ścięgnami Achillesa. Do pełnych sił wrócił natomiast Kamil Kruk, który trenuje już z zespołem. Drugim z powracających do treningów drużynowych jest Jakub Żubrowski, który przez kilka tygodni leczył uraz kolana. Udało mu się już nawet wrócić do gry – zagrał 48 minut w spotkaniu rezerw przeciwko Carinie Gubin.