Raport z wypożyczeń / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Raport z wypożyczeń 13 mar

Raport z wypożyczeń

Sprawdźmy, jak w trwającej obecnie rundzie wiosennej radzą sobie zawodnicy wypożyczeni z KGHM Zagłębia Lubin do innych klubów.

13 mar 2023 10:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Kamil Kruk

Środkowy obrońca udał się na wypożyczenie do mieleckiego zespołu na początku lipca ubiegłego roku. Przez większość bieżącego sezonu Kamil notował regularne występy i podobnie jest również w trwającej obecnie rundzie wiosennej. W 2023 roku "Kruczek" rozegrał pięć z siedmiu możliwych spotkań - wszystkie po 90 minut. 23-latek podczas kampanii 2022/2023 uzbierał łącznie 15 występów w PKO BP Ekstraklasie, które okrasił jedną asystą. Trzykrotnie również został ukarany przez sędziego żółtą kartką. 

Adam Ratajczyk

Adam Ratajczyk, podobnie jak Kamil Kruk, również trafił na wypożyczenie do Stali Mielec, ale niespełna dwa miesiące później. Skrzydłowy w sezonie 2022/2023 uzbierał 20 ligowych występów, podczas których zanotował jedno trafienie i raz asystował przy trafieniu kolegi z zespołu (w wygranym 2:0 meczu z Miedzią Legnica). W dotychczasowych siedmiu meczach rundy wiosennej, 20-latek przebywał na boisku łącznie przez 406 minut.

Szymon Kobusiński

24-letni napastnik przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do pierwszoligowego Ruchu Chorzów pod koniec lutego. W koszulce aktualnego wicelidera Fortuna 1 Ligi, Szymon rozegrał już trzy spotkania (129 minut) i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Pierwszą bramkę zdobył w debiucie, w wygranym 2:0 starciu ze Stalą Rzeszów, natomiast drugiego gola strzelił w zremisowanym pojedynku z Górnikiem Łęczna. 

Guram Giorbelidze

Gruziński obrońca również udał się na wypożyczenie tej zimy. Wrócił on do swojego ojczystego kraju, zasilając Dinamo Batumi. 27-latek rozegrał w tamtejszej lidze dwa z czterech możliwych spotkań, notując w nich kolejno 90 i 45 minut. Wypożyczenie Gurama obowiązuje do zakończenia sezonu 2022/2023.

Daniel Dudziński

Młody pomocnik Miedziowych występuje obecnie na zapleczu PKO BP Ekstraklasy w GKS-ie Katowice. W obecnych zmaganiach Fortuna 1 Ligi, Daniel rozegrał już 21 meczów i zanotował jedną asystę. W 2023 roku pojawił się na murawie w każdym z pięciu dotychczas rozegranych pojedynków (317 minut). Podobnie jak w przypadku wszystkich wyżej wymienionych zawodników, wypożyczenie Dudzińskiego potrwa do zakończenia obecnego sezonu.