Remis na inaugurację | #ZAGCRA / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Remis na inaugurację | #ZAGCRA 21 lip

Remis na inaugurację | #ZAGCRA

W spotkaniu 1. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin zremisowali na Stadionie Zagłębia z Cracovią 1:1. Wynik spotkania otworzył już w 5. minucie Damjan Bohar. Osiemnaście minut później odpowiedział Rafael Lopes.

21 lip 2019 17:45

Spotkanie zaczęło się idealnie dla gospodarzy. Już w piątej minucie piłkę do siatki wpakował Damjan Bohar. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Patryk Tuszyński. KGHM Zagłębie próbowało pójść za ciosem i podwyższyć wynik spotkania jednak strzały Strzyńskiego i Bohara były niecelne. Cracovia wyporadziła pierwszą akcję i doporwadziła do wyprównania. Z głębi pola piłkę zagrał Pelle van Amersfoort do Rafaela Lopesa, który pewnym strzałem pokonał Forenca. W 34. minucie spotkania Guldan pokonał strzałem głową bramkarza przyjezdnych, jednak arbiter Mariusz Złotek dopatrzył się faulu na obrońcy Cracovii.

W drugiej połowie spotkania nie mieliśmy tak wielu emocji jak w pierwszej odsłonie. Wartym odnotowania jest strzał Starzyńskiego, który sparował Hrosso oraz próbę Hanki, fenomenalnie obronioną przez Forenca. Na 20 minut przed zakończeniem meczu Cracovia zdołała strzelić gola, jednak podobnie jak w przypadku Guldana, gol Hanki nie został uznany.

21 lipca 2019, 15:00 - Lubin (Stadion Zagłębia)

KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1 (1:1)

Damjan Bohar 5 - Rafael Lopes 23

KGHM Zagłębie: 12. Konrad Forenc - 2. Bartosz Kopacz, 33. Lubomir Guldan, 55. Damian Oko, 3. Sasa Balić - 44. Alan Czerwiński (80, 11. Bartłomiej Pawłowski), 24. Jakub Tosik, 8. Łukasz Poręba (80, 13. Dawid Pakulski), 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar (86, 17. Patryk Szysz) - 89. Patryk Tuszyński.

Cracovia: 31. Lukas Hrosso - 2. Cornel Rapa, 34. Ołeksij Dytiatjew, 20. Niko Datković, 33. Kamil Pestka (75, 87. Diego Ferraresso) - 29. Bojan Cecarić (46, 4. Sergiu Hanca), 8. Milan Dimun, 5. Janusz Gol (63, 6. Sylwester Lusiusz), 10. Pelle van Amersfoort, 11. Mateusz Wdowiak - 21. Rafael Lopes.

żółte kartki: Gol, Lusiusz.
sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
widzów: 5013.