Sasa Balić | Będziemy sobie pomagać 15 cze

Sasa Balić | Będziemy sobie pomagać

Wczoraj zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin wrócili z urlopów i rozpoczęli okres przygotowawczy do kolejnego sezonu. Zapraszamy na krótką rozmowę z kapitanem Miedziowych, Sašą Baliciem.

15 cze 2021 16:35

Udostępnij

Ekstraklasa

Wróciliście do treningów po kilkutygodniowej przerwie. Nie mogłeś się już tego doczekać?

- Oczywiście. Te wakacje były trochę długie, bo trwały trzy tygodnie. Teraz jest czas na treningi. Myślę, że wszyscy jesteśmy przygotowani na ciężką pracę, bo teraz to nas czeka. Oby tylko zdrowie nam dopisywało. Będziemy trenować jak najlepiej.

Plan okresu przygotowawczego znamy. Za kilka tygodni wyjeżdżacie na obóz do Opalenicy. Jednak podczas wakacji też nie próżnowaliście, bo widziałem, że ostro trenowaliście w wolnych chwilach.

- Tak, dokładnie. Mieliśmy swoje indywidualne rozpiski treningowe, które nam przygotowali trenerzy. Każdy z nas wykonywał powierzone przez sztab zadania. Teraz jednak przyszedł w końcu czas na pracę zespołową. Myślę, że wszystko będzie tak, jak powinno być.

Miedziowi pożegnali kilku zawodników, jednak na treningach pojawi się paru piłkarzy z Akademii. Będziecie też przyglądać się swoim młodszym kolegom?

- Co roku kilku chłopaków odchodzi. Teraz jednak w szatni jest z nami wielu młodych zawodników. Każdy z nich chce się pokazać z jak najlepszej strony. Myślę, że będziemy sobie nawzajem pomagać. Starsi młodszym i odwrotnie.