Serafin Szota wypożyczony do Odry Opole 18 cze

Serafin Szota wypożyczony do Odry Opole

19-letni obrońca Serafin Szota został wypożyczony do I-ligowej Odry Opole. Młody defensor na Opolszczyźnie spędzi najbliższy sezon. Nasz klub zagwarantował sobie możliwość skrócenia wypożyczenia po rundzie jesiennej rozgrywek 2018/2019.

18 cze 2018 12:19

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

"Serek" trenował z pierwszym zespołem KGHM Zagłębia Lubin od początku sezonu 2017/2018, jednak nie zdołał przebić się do kadry na mecze Ekstraklasy i Pucharu Polski. W zakończonym sezonie rozegrał 24 mecze w III-ligowych rezerwach oraz trzy spotkania w Centralnej Lidze Juniorów U-19.

- Wypożyczenie Serafina Szoty do Odry Opole to początek współpracy naszych klubów. Serafin jest bardzo utalentowanym graczem, który w zakończonym sezonie wyróżniał się na tle rywali w III lidze. Uważamy, że kolejne wyzwanie, jakim będzie wywalczenie miejsca w składzie Odry Opole, wpłynie pozytywnie na jego rozwój i w odpowiedni sposób przygotuje do walki o grę w KGHM Zagłębiu Lubin. Ponadto zawodnik będzie walczył o powołanie do reprezentacji Polski do lat 20, dlatego uważamy, że już teraz powinien regularnie grać na wyższym poziomie niż trzecia liga - powiedział Michał Żewłakow, dyrektor sportowy Zagłębia Lubin S.A.