Sokratis Dioudis | Sylwetka nowego bramkarza Miedziowych / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Sokratis Dioudis | Sylwetka nowego bramkarza Miedziowych 27 sty

Sokratis Dioudis | Sylwetka nowego bramkarza Miedziowych

Drugim zimowym wzmocnieniem KGHM Zagłębia Lubin został pochodzący z Grecji bramkarz, Sokratis Dioudis. 29-letni zawodnik przeszedł do naszego Klubu z Panathinaïkósu AO. Z tej okazji warto bliżej poznać sylwetkę naszego zawodnika.

27 sty 2023 17:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Sokratis Dioudis przyszedł na świat 3 lutego 1993 roku w Salonikach. Przygodę z piłką rozpoczął w miejscowym Arisie, gdzie 1 lipca 2011 roku trafił do pierwszego zespołu trzykrotnych mistrzów Grecji. Oficjalny debiut zanotował rok później, podczas starcia przeciwko OFI Kreta. Od tego czasu, przez kolejne dwa lata, rozegrał łącznie 44 spotkania w koszulce swojego macierzystego zespołu.  

W lipcu 2014 roku zdecydował się na opuszczenie nie tylko Arisu, ale także i Grecji, przechodząc tym samym do belgijskiego FC Brugge (dzisiejsze Club Brugge KV). Nie jest to jednak dobrze wspominany czas dla tego zawodnika, bowiem nie zdołał zagrać ani jednego spotkania. Dodatkowo, w sezonie 2015/16 został wypożyczony do greckiego Panioniosu Ateny, dla którego wystąpił 21 razy.  

W 2016 roku zdecydował się na powrót do Arisu Saloniki. Powrotna przygoda Dioudisa w Arisie potrwała jeden sezon, w czasie którego rozegrał łącznie 31 spotkań. Przed kampanią 2017/18 zdecydował się na przenosiny do Panathinaikosu Ateny. Debiut w bramce wielokrotnych mistrzów Grecji zaliczył 25 listopada 2017 roku, podczas starcia z Atromitosem. Od tego czasu łącznie rozegrał 125 spotkań w barwach Koniczynek, w których 50 razy zachowywał czyste konto.  

Sokratis Dioudis w swoim CV może zapisać sobie także występy zarówno w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju, jak i pierwszej kadrze Grecji, którą reprezentował dwukrotnie, podczas starć z Austrią i Hondurasem.