Świt pokonany! Miedziowi górą w 1/32 Pucharu Polski / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Świt pokonany! Miedziowi górą w 1/32 Pucharu Polski 13 sie

Świt pokonany! Miedziowi górą w 1/32 Pucharu Polski

Pierwsze spotkanie w sezonie 2020/2021 zakończyło się zwycięstwem KGHM Zagłębia Lubin 3:1. Na listę strzelców po stronie podopiecznych Martina Seveli wpisali się Żubrowski, Bashkirov i Bohar, a dla gospodarzy odpowiedział Drewnowski. Spotkanie ze Świtem zostało rozegrane w ramach 1/32 finału rozgrywek Pucharu Polski.

13 sie 2020 17:59

1' Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy spotkanie 1/32 Pucharu Polski!

4' Filip Starzyński trafia do siatki, ale sędzia odgwizduje spalonego. Z własnego pola karnego zaczną gospodarze.

6' Jest gol! Jakub Żubrowski okazał się najprzytomniejszy w polu karnym przeciwnika i strzałem lewą nogą pokonał bramkarza gości! Dobre otwarcie "Miedziowych"!

13' Żubrowski fauluje rywala na połowie Świtu i od rzutu wolnego zaczną gospodarze.

17' Kolejny atak "Miedziowych". Jończy klatką piersiową zgrał do Szysza, ten uderzył mocno z pierwszej piłki, ale na posterunku Mateusz Prus.

25' Z dystansu próbował Kusiński, ale piłka przeleciała wysoko nad bramką Hładuna. Z 5. metra zaczyna golkiper "Miedziowych".

29' Dominik Jończy nieprzepisowo zatrzymywał Michalika i za to zagranie został ukarany żółtą kartką.

37' Druga żółta kartka dla naszego zawodnika, tym razem kartonikiem ukarany Mateusz Bartolewski.

42' Obrońca gospodarzy uprzedził Patryka Szysza tuż przed strzałem i będziemy mieli korner dla "Miedziowych".

45' Dobre dośrodkowanie Starzyńskiego na głowę Guldana, ale strzał naszego stopera o centymetry minął bramkę Prusa!

45' Pierwsza połowa meczu potrwa minutę dłużej.

HT' Koniec pierwszej części spotkania! Do przerwy prowadzimy w Nowym Dworze Mazowieckim 1:0. Wracamy do Was za kwadrans!

46' Zaczynamy drugą połowę spotkania! W zespole gospodarzy nastąpiła jedna zmiana. Kwiatkowski pojawił się w miejsce Wiśniewskiego.

48' Dobra akcja KGHM Zagłębia! Z piłką ruszył Szysz, zagrał do Poręby, ten z pierwszej piłki do Starzyńskiego, który znajdował się w okolicy 16. metra od bramki gospodarzy, ale jego strzał minął lewy słupek bramki Prusa.

52' Fantastyczne zagranie Żubrowskiego do Bohara! Bohi znalazł się w sytuacji sam na sam z Prusem, ale przegrał ten pojedynek!

56' Znów w natarciu "Miedziowi". Bohar do Starzyńskiego, ten próbował zaskoczyć Prusa strzałem z ostrego kąta, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała minimalnie nad poprzeczką!

58' Tym razem próbował Żubrowski, ale podobnie jak przy strzale Starzyńskiego piłka poszybowała nad bramką.

60' Zmiana w zespole KGHM Zagłębia. Jakub Sypek pojawia się w miejsce Mateusza Bartolewskiego.

61' Prawą stroną boiska urwał się Chodyna, dośrodkował w stronę Starzyńskiego, który oddał niecelny strzał z lewej nogi.

66' Tym razem atakujemy lewą stroną. Dośrodkowanie Balicia kończył strzałem głową Chodyna. Piłka przeleciała obok lewego słupka bramki Prusa.

67' Żółta kartka dla Lubomira Guldana. Nasz zawodnik nieprzepisowo zatrzymywał skrzydłowego gospodarzy.

70' Kolejna kartka dla naszego zawodnika. Tym razem ukarany Sasa Balić.

73' Druga zmiana w naszym zespole. Bashkirov pojawia się w miejsce Łukasza Poręby.

75' Świt wyrównuje stan spotkania... Na listę strzelców wpisał się Michał Drewnowski.

78' Wracamy na prowadzenie! Mocne dośrodkowanie Starzyńskiego na bramkę zamienia Bashkirov!

84' 3:1! Damjan Bohar nie myli się z bliskiej odległości i podwyższa nasze prowadzenie!

87' Trzecia zmiana w naszym zespole. Z boiska schodzi Jakub Żubrowski, a w jego miejsce pojawia się Kamil Kruk.

90' Druga połowa meczu potrwa 4 minuty dłużej.

Koniec meczu! Po bramkach Żubrowskiego, Bashkirova i Bohara wygrywamy ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 i meldujemy się w 1/16 finału Pucharu Polski!

Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-3 KGHM Zagłębie Lubin

bramki: Michał Drewnowski 75 - Jakub Żubrowski 6, Jewgienij Baszkirow 78, Damjan Bohar 84

Świt: 1. Mateusz Prus - 11. Kamil Tlaga, 3. Sebastian Cuch, 2. Radosław Kamiński, 19. Patryk Cieślak - 21. Kamil Wiśniewski (46, 10. Mateusz Kwiatkowski), 4. Piotr Kusiński (79, 94. Jacek Tkaczyk), 8. Mateusz Długołęcki, 24. Bartosz Michalik, 7. Hubert Michalik (86, 14. Marcel Pruszkowski) - 77. Michał Drewnowski.

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 27. Dominik Jończy, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 17. Patryk Szysz, 8. Łukasz Poręba (74, 4. Jewgienij Baszkirow), 14. Jakub Żubrowski (88, 74. Kamil Kruk), 18. Filip Starzyński, 77. Mateusz Bartolewski (61, 20. Jakub Sypek) - 39. Damjan Bohar.

żółte kartki: Jończy, Bartolewski, Guldan, Balić.
sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).