Szymon Kobusiński: Spodziewam się ciekawego meczu / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Szymon Kobusiński: Spodziewam się ciekawego meczu 23 lut

Szymon Kobusiński: Spodziewam się ciekawego meczu

Szymon Kobusiński to piłkarz, który łączy Puszczę Niepołomice i KGHM Zagłębie Lubin. Napastnik, który obecnie broni barw Polonii Warszawa opowiedział nam o swoich przewidywaniach na niedzielne spotkanie.

23 lut 2024 15:31

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Szymon na początku chciałbym zapytać co słychać dobrego u Ciebie? Jak nastroje w drużynie Polonii przed meczem z Miedzią?

- Po ostatnim meczu w naszym wykonaniu nastroje są nieco gorsze, ale każdy już czeka na mecz, żeby móc spróbować zmazać tę plamę po porażce z Arką. Liczę, że z Legnicy wywieziemy 3 punkty i zaczniemy punktować, żeby złapać więcej spokoju.

W niedzielę KGHM Zagłębie zmierzy się z Puszczą Niepołomice. Opowiedz proszę o swoim czasie spędzonym w Niepołomicach. Jak wspominasz ten okres?

- Bardzo dobrze wspominam pobyt w Niepołomicach, był to trudny okres, bo w sezonie 21/22 walczyliśmy o utrzymanie i finalnie udało się to osiągnąć, a mój sezon mogłem udać za całkiem udany. Na pewno jest to klub który będę bardzo miło wspominał i z chęcią powracał na jego mecze.

Jak bardzo różni się teraz zespół z Niepołomic od tego, w którym Ty grałeś?

- Personalnie zaszło sporo zmian, ale kilku piłkarzy z którymi grałem dalej stanowią ważne ogniwa zespołu z Niepołomic. W mojej opinii dużo się nie zmieniło pod względem sposobu grania, jest sporo bezpośredniej piłki w której Puszcza czuję się świetnie i to próbuje wykorzystać w każdym meczu.

Mówiąc o Puszczy bez wątpienia trzeba pamiętać o trenerze Tomaszu Tułaczu, z którym też miałeś okazję pracować.

- Trener Tułacz to twardy człowiek, który dobrze trzyma wszystko pod kontrolą, ma bardzo duży autorytet u zawodników. Myślę, że ciągłość pracy nie jest przypadkowa, bo Puszcza pod wodzą trenera poszła mocno do przodu i rozwinęła się pod każdym względem.

Gdybyś miał porównać oba zespoły przed niedzielnym meczem to jakie mocne strony byś przedstawił?

- Zagłębie będzie chciało narzucić swój styl i grać w ataku pozycyjnym, Puszcza będzie szukała swoich sytuacji z kontry i stałego fragmentu, jednak jeśli odda im się piłkę też będą wiedzieli co z nią zrobić. Uważam, że trudno porównywać oba zespoły, bo każdy jest inny i ma inne mocne strony, więc uważam, że ten mecz może być bardzo ciekawy.

Jakiego meczu spodziewasz się w niedzielę?

- Prawdopodobnie mecz będzie prowadziło Zagłębie, ale będą musieli wystrzegać się błędów w rozegraniu, bo Puszcza może je wykorzystać. Myślę, że będzie sporo bezpośredniej walki i próby wykorzystania tego przez Niepołomice na swoją korzyść.

Czego możemy Ci życzyć na rundę wiosenną?

- Przede wszystkim zdrowia, bo w piłce jest najważniejsze, a resztę mam w swoich rękach i nogach, żeby to wykorzystać.