Testy na koniec tygodnia / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Testy na koniec tygodnia 8 lis

Testy na koniec tygodnia

Zgodnie z wcześniej przygotowanym przez sztab trenerski Zagłębia harmonogramem pracy, ?Miedziowi? w czwartek i piątek przejdą testy mocy i wydolności. Wyniki badań pozwolą określić, w jakiej dyspozycji są aktualnie piłkarze, oraz przygotować plan pracy na ?okres przejściowy?, kiedy to zawodnicy wyjadą na zimowe urlopy.

8 lis 2016 10:06

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

EkstraklasaPiłkarze zostaną przebadani pod kątem określenia mocy i wydolności. Pierwszy test zostanie przeprowadzony na specjalnej platformie tensometrycznej, na której sportowcy wykonują skoki wedle zaleceń trenera. Wydolności zostanie zmierzona na mechanicznej bieżni, będzie to test spirometryczny z użyciem specjalnych masek.

- To specyficzny sezon dla tej grupy zawodników, ponieważ wielu z nich tak często, jak w tym okresie, dotychczas nie grało. Chcemy zweryfikować aktualny stan przygotowania po tych kilku intensywnych miesiącach, określić, jak nasi piłkarze zareagowali na dotychczasowe obciążenia. Uzyskane wyniki pozwolą nam dodatkowo opracować nam plan pracy na tzw. "okres przejściowy", bo zawodowi sportowcy spędzają urlopy aktywnie. Każdy piłkarz otrzyma indywidualną rozpiskę treningową, by w odpowiedniej dyspozycji wrócił do zajęć z drużyną - tłumaczy trener przygotowania motorycznego Mariusz Szymkiewicz.