Tomasz Makowski | Chcemy pokazać dobrą grę / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Tomasz Makowski | Chcemy pokazać dobrą grę 29 mar

Tomasz Makowski | Chcemy pokazać dobrą grę

Przed zbliżającym się spotkaniem 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Miedziowi podejmą na Stadionie Zagłębia Wartę Poznań, porozmawialiśmy z naszym pomocnikiem Tomkiem Makowskim.

29 mar 2023 15:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Tomek, powoli dobiega końca przerwa na mecze reprezentacji narodowych. Powiedz, jak minął Wam ten czas i nad czym głównie pracowaliście?

- Zawsze jest to trochę dłuższy okres, który zazwyczaj obejmuje dwa tygodnie. W pierwszym tygodniu mocniej popracowaliśmy podczas cięższych treningów. Część zawodników wyjechała również na zgrupowanie reprezentacji. Dostaliśmy też kilka dni wolnego, aby odpowiednio się zregenerować. Od początku obecnego tygodnia przygotowujemy się już konkretnie pod najbliższego przeciwnika, którym będzie Warta Poznań.

Warta jest zespołem, który w ostatnich tygodniach radzi sobie bardzo dobrze, szczególnie na wyjazdach. Jakie wskazałbyś mocne strony Warciarzy?

- Przede wszystkim ich mocną stroną jest szczelna, dobrze zorganizowana defensywa. Tracą małą ilość bramek. Oprócz tego wykorzystują również swoje sytuacje, które stwarzają pod bramką rywala, dlatego drugim atutem jest niewątpliwie niezła skuteczność.

Piątkowe spotkanie będzie dla nas bardzo ważne ze względu na duży ścisk w tabeli. Razem z trzema zespołami mamy po 30 punktów i tracimy tylko dwa oczka do ósmej lokaty. Wy jednak pokazaliście już w tym roku, że potraficie poradzić sobie z presją i takie spotkania wygrywać.

- Jeżeli chodzi o miejsce w tabeli, to bardzo dużo zespołów jest zamieszanych w walkę o pozostanie w Ekstraklasie. Każde zwycięstwo i każdy punkt może zrobić naprawdę ogromną różnicę, jeżeli chodzi o przejście przykładowo z 13. miejsca na 8. pozycję. 

Na koniec powiedz, jak zachęciłbyś kibiców do przyjścia w piątek na Stadion Zagłębia?

Na pewno będziemy walczyć o trzy punkty - to jest nasz cel. Chcemy wygrać ten mecz, ale oprócz tego pokazać dobrą grę. Będziemy zdeterminowani i w pełni skupieni od pierwszej minuty aż do samego końca.