Tomasz Makowski | Sylwetka nowego pomocnika KGHM Zagłębia / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Tomasz Makowski | Sylwetka nowego pomocnika KGHM Zagłębia 21 cze

Tomasz Makowski | Sylwetka nowego pomocnika KGHM Zagłębia

Czwartym letnim wzmocnieniem KGHM Zagłębia Lubin został Tomasz Makowski. 22-letni pomocnik przeszedł do naszego Klubu z Lechii Gdańsk. Z tej okazji nieco przybliżyliśmy Wam sylwetkę naszego nowego zawodnika.

21 cze 2022 15:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Tomasz Makowski przyszedł na świat 19 lipca 1999 roku w Zgierzu. Swoje pierwsze kroki z piłką przy nodze stawiał w WUKS Rosanów, skąd w 2010 roku przeszedł do UKS SMS Łódź. W klubie z Łodzi występował przez pięć kolejnych lat, po czym przeszedł do juniorskich zespołów Lechii Gdańsk. Przed sezonem 2017/18 został wypożyczony do grającego wówczas w I lidze Górnika Łęczna. W klubie z Lubelszczyzny zadebiutował w wygranym spotkaniu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec 2:1. Łącznie rozegrał 21 spotkań w barwach Zielono-Czarnych, po czym powrócił na Pomorze. Swoją postawą zapracował na szansę w pierwszym zespole. Oficjalny debiut w koszulce Lechii zanotował w meczu Pucharu Polski przeciwko Wiśle Kraków. W rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy zadebiutował 6 października 2018, a przeciwnikiem, tak jak rok wcześniej w Górniku Łęczna, było Zagłębie Sosnowiec. Łącznie przez cztery lata gry dla Lechii rozegrał 101 spotkań, w których zdobył pięć bramek oraz zanotował sześć asyst. W zakończonym niedawno sezonie, zagrał łącznie w 16 meczach, które okrasił bramką przeciwko Śląskowi Wrocław, a także jedną asystą przy bramce Łukasza Zwolińskiego w starciu z Pogonią Szczecin.     

Nasz nowy zawodnik w przeszłości był również młodzieżowym reprezentantem Polski w różnych kategoriach wiekowych. Występował w kadrach od U-16 do U-21. W 2019 roku wraz z reprezentacją Polski do lat 20 wystąpił na mistrzostwach Świata, które odbywały się w naszym kraju. Podczas gry w kadrze Polski U-20, Makowski trzykrotnie zakładał opaskę kapitańską.