Trenerski dwugłos po meczu Lechia - KGHM Zagłębie / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Trenerski dwugłos po meczu Lechia - KGHM Zagłębie 6 lis

Trenerski dwugłos po meczu Lechia - KGHM Zagłębie

Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi trenerów po meczu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym KGHM Zagłębie Lubin przegrało z Lechią Gdańsk 1:2.

6 lis 2021 20:12

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Dariusz Żuraw - trener KGHM Zagłębia

- Trudno powiedzieć coś mądrego po takim meczu, kiedy dostaje się bramkę w ostatniej akcji spotkania i przegrywa się mecz. Możemy mieć pretensje tylko do siebie, że nie zamknęliśmy tego spotkania do siedemdziesiątej minuty. Mieliśmy sporo sytuacji, by zdobyć drugą bramkę. Piłkarze Lechii, zwłaszcza w pierwszej połowie, popełniali wiele błędów w wyprowadzaniu piłki, a my tego nie wykorzystaliśmy. Pomimo zmian jakie przeprowadziliśmy, Lechia sprawiła, że cofaliśmy się coraz mocniej i wtedy to spowodowało, że Lechia strzeliła bramkę wyrównującą a na sam koniec bramkę na zwycięstwo i jedynie mogę pogratulować gospodarzom zwycięstwa. 

Tomasz Kaczmarek - trener Lechii Gdańsk

- Gratuluję mojemu zespołowi wygranej. Budowa zespołu powinna rozpocząć się od mentalności i wiary we własne umiejętności i to dzisiaj było widać. Zmiany dały nam sporo energii i jakości. Są to cechy dobrej drużyny, ponieważ z ławki możemy wydatnie pomóc w czasie meczu. KGHM Zagłębie agresywnie i mocno podeszło do tego spotkania, my popełnialiśmy błędy zwłaszcza w pierwszej połowie, która była bardzo słaba w naszym wykonaniu. Nie udawało nam się spełniać założeń taktycznych. Pomimo dobrych wyników jakie osiągamy, wiem w jakim miejscu jesteśmy i ile jeszcze pracy przed nami. Musimy popracować nad detalami, by nie przytrafiały nam się takie błędy jak dziś. Niemniej jednak zespół pokazał jaką ma osobowość, co jest podstawą tego, żeby coś razem osiągnąć.