Trenerzy o meczu Piast - Zagłębie 16 maj

Trenerzy o meczu Piast - Zagłębie

Sprawdź co o meczu Piasta Gliwice z Zagłębiem Lubin powiedzieli trenerzy drugiej i trzeciej drużyny Ekstraklasy sezonu 2015/2016.

16 maj 2016 10:05

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

Piotr Stokowiec, trener KGHM Zagłębia Lubin:  Na początek gratuluję Piastowi zajęcia drugiego miejsca. Był zespołem, który pokazał jakość przez cały sezon i na to miejsce w pełni zasłużyli. My również pokazywaliśmy jakość przez cały sezon i też zasłużyliśmy na trzecie miejsce - powiedział Piotr Stokowiec.

- Ten mecz był kwintesencją naszej gry przez cały sezon. Brązowy krążek jest dla nas jak złoty. Czuję wielką dumę, jednakże gratulacje należą się głównie zawodnikom, bo to oni wykonali większość roboty - zakończył trener Zagłębia Lubin.


Radoslav Latal, trener Piasta Gliwice: - Mecz niestety nam się nie udał, ale nie wracajmy już może do tego. Za nami ciężki sezon, za który chciałbym podziękować tutaj w Gliwicach wszystkim - począwszy od moich zawodników, pracowników klubu, a na prezydencie miasta skończywszy. Mieliśmy w tych rozgrywkach ciężkie chwile, ale ostatecznie udało się osiągnąć sukces - powiedział trener Latal

- To drugie miejsce jest w pełni zasłużone. Powiedziałem chłopakom, żeby się cieszyli tą chwilą. Oni na to zasłużyli, nie muszą dziś iść spać zbyt wcześnie (śmiech). Tego rodzaju chwile, po osiągnięciu dobrego wyniku, są wspaniałe i pamięta się je do końca życia. A przecież nie każdemu zawodnikowi dane jest coś takiego osiągnąć - zaznaczył Radoslav Latal.

- Myśleliśmy oczywiście o wyniku z Warszawy, ale teraz to nie ma znaczenia. Cieszmy się z tego co mamy. Może gdyby Legia przegrała bylibyśmy  rozczarowani, ale wobec tego, że oni i tak wygrali to nie ma teraz żadnego znaczenia - zakończył czeski szkoleniowiec.
?