Trenerzy po meczu KGHM Zagłębia z Cracovią 5 lis

Trenerzy po meczu KGHM Zagłębia z Cracovią

Zapraszamy na zapis konferencji prasowej, która odbyła się tuż po zakończeniu spotkania KGHM Zagłębia Lubin z Cracovią. Oto, co do powiedzenia mieli trenerzy Michał Probierz i Piotr Stokowiec.

5 lis 2017 22:44

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

Michał Probierz, trener Cracovii: Dla nas ważne, że po 15 kolejkach mamy 15 punktów. Charakter się pokazuje w trudnych momentach, kiedy zespół sam potrafi wyjść z kryzysu. Straciliśmy bramkę i pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę. Wiedzieliśmy, że gramy z zespołem, który w Białymstoku zagrał dobrze mimo porażki. Styl dla nas nie jest tak istotny jak punkty, które zdobyliśmy. To dobry progonostyk przed dalszą pracą.

Piotr Stokowiec, trener KGHM Zagłębia Lubin: Ten mecz to lekcja pokory dla nas. Wynik jest mocno niezadowalający. Mecz był trudny i trzeba przyznać, zę Cracovia grała bardzo dobrze taktycznie i z dużym poświęceniem. Nam zabrakło determinacji w defensywie. Zbyt szybko uwierzyliśmy, że możemy wygrać ten mecz. Trzeba dołożyć więcej zdecydowania w ofensywie, za mało było sytuacji strzeleckich z naszej strony. Martwi to, że tracimy ostatnio dużo bramek i tutaj musimy sporo poprawić. To nie był nasz dobry mecz - trzeba to powiedzieć jasno i uderzyć się w pierś, ale nie załamujemy się tą porażką.