Trzy punkty jadą do Gliwic / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Trzy punkty jadą do Gliwic 12 lut

Trzy punkty jadą do Gliwic

W niedzielnym starciu 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Piastem Gliwice lepszym zespołem okazali się goście, którzy pokonali Miedziowych 2:0 po golach Damiana Kądziora i Kamila Wilczka.

12 lut 2023 14:30

W składzie KGHM Zagłębia Lubin doszło do dwóch zmian w porównaniu do ostatniego spotkania z Legią Warszawa. Na lewą stronę obrony po pauzie za czerwoną kartkę powrócił Mateusz Bartolewski, a Sasa Zivec pojawił się wyjściowej jedenastce kosztem wcześniej grającego Damjana Bohara.

Od początku spotkania lekką przewagę osiągnęli przyjezdni. Już w 4. minucie groźny strzał z okolic szesnastego metra oddał Michał Chrapek, ale na szczęście piłka minęła naszą bramkę. W 13.minucie meczu Piast Gliwice objął prowadzenie. Po kontrze znakomicie zza pola karnego uderzył Damian Kądzior i futbolówka wpadła do siatki obok bezradnego w tej sytuacji Jasmina Buricia. Chwilę potem miała miejsce kolejna niebezpieczna akcja gości. Z prawej strony dośrodkowywał Damian Kądzior, a bliski strzelenia gola był Michał Chrapek. Kwadrans przed przerwą kolejną wyborna szansę mieli podopieczni Aleksandara Vukovica. Po uderzeniu Alexandrosa Katranisa futbolówkę z linii bramkowej wybił Mateusz Bartolewski. W 38. minucie spotkania było już 2:0 dla gości. Tym razem po dośrodkowaniu Arkadiusza Pyrki piłkę do pustej bramki z najbliższej odległości wbił Kamil Wilczek. Miedziowi szybko próbowali odpowiedzieć, jednak strzał głową Rafała Adamskiego po podaniu Kacpra Chodyny poszybował nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Frantiska Placha. W pierwszej połowie nic więcej się już nie wydarzyło. Piast zasłużenie prowadził dwoma bramkami.

Po zmianie stron gra toczyła się głównie w środku pola. KGHM Zagłębie próbowało odważniej zaatakować przeciwnika, ale do 55. minuty bez groźnych sytuacji bramkowych. W 58. minucie gry byliśmy bliscy gola kontaktowego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Filipa Starzyńskiego główkował Mateusz Bartolewski. Niestety dobrze ustawiony bramkarz gości pewnie interweniował. Chwilę później ładną indywidualną akcją popisał się Dawid Kurminowski, jednak strzał z dystansu nie sprawił dużych problemów Frantiskowi Plachowi. W kolejnych minutach meczu optyczną przewagę mieli Miedziowi, ale nie przekładało się to na wiele bramkowych okazji. W tym spotkaniu nie oglądaliśmy już więcej grożnych ataków obu drużyn. Goście wywieźli z Lubina trzy punkty.

KGHM Zagłębie Lubin 0-2 Piast Gliwice

Bramki: Damian Kądzior 13, Kamil Wilczek 38

KGHM Zagłębie: 1. Jasmin Burić - 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 77. Mateusz Bartolewski (62, 13. Mateusz Grzybek) - 26. Kacper Chodyna, 6. Tomasz Makowski (81, 20. Marko Poletanović), 99. Łukasz Łakomy, 18. Filip Starzyński (70, 9. Tornike Gaprindaszwili), 7. Saša Živec (62, 21. Tomasz Pieńko) - 19. Rafał Adamski (46, 90. Dawid Kurminowski).

Piast: 26. František Plach - 77. Arkadiusz Pyrka, 2. Ariel Mosór, 4. Jakub Czerwiński, 98. Aléxandros Katránis - 92. Damian Kądzior (90, 23. Szczepan Mucha), 20. Grzegorz Tomasiewicz (87, 7. Jorge Félix), 16. Patryk Dziczek, 6. Michał Chrapek (60, 24. Tom Hateley), 19. Michael Ameyaw (87, 14. Jakub Holúbek) - 18. Kamil Wilczek.

żółte kartki: Kłudka, Łakomy, Ławniczak.

sędziował: Piotr Urban.