Trzy punkty jadą do Lubina! Miedziowi pewni utrzymania w PKO BP Ekstraklasie! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Trzy punkty jadą do Lubina! Miedziowi pewni utrzymania w PKO BP Ekstraklasie! 13 maj

Trzy punkty jadą do Lubina! Miedziowi pewni utrzymania w PKO BP Ekstraklasie!

Przedostatnie wyjazdowe spotkanie Miedziowych w tym sezonie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny nad Cracovią 1:0. Gola na wagę trzech punktów zapewniających utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie zdobył Łukasz Łakomy.

13 maj 2023 19:30

W wyniku ostatniego zwycięstwa Miedziowych nad Lechią, trener Waldemar Fornalik postawił w Krakowie na taki sam skład, jak przed tygodniem w Gdańsku. Do kadry meczowej wrócił natomiast obrońca Jarosław Jach, który w poprzedniej kolejce pauzował z powodu uzbieranych czterech żółtych kartek.

Jako pierwsi w sobotnim spotkaniu zagrozili gospodarze. W 4. minucie na uderzenie zdecydował się Rakoczy, ale piłka po jego strzale minęła słupek. Minutę później odpowiedzieli Miedziowi. Po rzucie rożnym futbolówka spadła pod nogi Kopacza, ale nasz obrońca w doskonałej sytuacji nie zdołał pokonać bramkarza rywali. Kolejne minuty pojedynku były dość spokojne i żadna ze stron nie potrafiła wykreować dogodnej okazji, natomiast zdecydowanie częściej w posiadaniu futbolówki byli podopieczni Jacka Zielińskiego. W 22. minucie na solową akcję zdecydował się Michał Rakoczy. Pomocnik Pasów wpadł w pole karne i oddał groźny strzał, ale na szczęście został on wyblokowany przez Bartosza Kopacza. Niespełna kwadrans przed zakończeniem pierwszej połowy, piłkę przed szesnastką Pasów odzyskał Łukasz Łakomy, po czym zdecydował się na mocny strzał, ale niestety niecelny. Ostatnie minuty pierwszej odsłony spotkania nie przyniosły kolejnych sytuacji bramkowych, w efekcie czego obie ekipy schodziły na przerwę bezbramkowo remisując.

Druga część meczu rozpoczęła się od groźnego ataku KGHM Zagłębia Lubin. Dawid Kurminowski przedarł się w polu karnym i uderzył na bramkę, jego strzał przed siebie odbił Hrosso, a dobitka Damjana Bohara trafiła tylko w słupek, po czym krakowianie zażegnali niebezpieczeństwo. W 55. minucie na kolejną w tym meczu próbę z dystansu zdecydował się Łukasz Łakomy, ale znów na wysokości zadania stanął golkiper gospodarzy, który popisał się skuteczną interwencją. Wraz z upływem kolejnych minut coraz bardziej widoczna była przewaga Miedziowych, którzy długimi fragmentami spychali Cracovię do defensywy. Wciąż brakowało jednak konkretów w finalizacji przeprowadzanych ataków. W 83. minucie podopieczni Waldemara Fornalika dopięli swego. Tomasz Pieńko ruszył z szybką kontrą i dograł na prawą stronę do Chodyny. Nasz skrzydłowy mocno wgrał w pole karne, a piłka trafiła do Łukasza Łakomego, który z najbliższej odległości dał prowadzenie zespołowi KGHM Zagłębia. Pomimo naporu rywali, lubinianie zdołali utrzymać swoją jednobramkową przewagę do końcowego gwizdka arbitra, dzięki czemu zanotowali trzecie zwycięstwo z rzędu.

Cracovia 0-1 KGHM Zagłębie Lubin

Bramka: Łukasz Łakomy 83

Cracovia: 31. Lukáš Hroššo - 25. Otar Kakabadze, 2. Cornel Râpă (80, 22. Arttu Hoskonen), 24. Jakub Jugas, 5. Virgil Ghiță, 4. Paweł Jaroszyński (63, 18. Takuto Oshima) - 6. Jani Atanasov (69, 38. Jakub Myszor), 20. Karol Knap, 11. Michał Rakoczy (69, 10. Jewhen Konoplanka) - 17. Mateusz Bochnak, 71. Patryk Makuch (63, 9. Benjamin Källman).

KGHM Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis - 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 13. Mateusz Grzybek - 26. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović (79, 6. Tomasz Makowski), 99. Łukasz Łakomy (90, 11. Arkadiusz Woźniak), 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar (65, 21. Tomasz Pieńko) - 90. Dawid Kurminowski (79, 15. Martin Doležal).

żółte kartki:  Kopacz, Chodyna, Ławniczak.

sędziował: Łukasz Kuźma.