Trzy punkty jadą do Zabrza / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Trzy punkty jadą do Zabrza 14 kwi

Trzy punkty jadą do Zabrza

Piątkowe starcie 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Górnikiem Zabrze zakończyło się zwycięstwem gości 2:0.

14 kwi 2023 22:30

Od początku gry byliśmy świadkami wyrównanego meczu i gra toczyłą się głównie w środku pola. W 14 minucie groźnie było w polu karnym KGHM Zagłębia. Do piłki doszedł Kanji Okunuki i dośrodkował ją w pole karne, jednak dobrze interweniowała obrona Miedziowych. Po chwili odpowiedziało KGHM Zagłębie Lubin, ale po strzale Łukasza Łakomego skuteczną obroną popisał się Daniel Bielica. W następnej akcji uderzenie zza pola karnego oddał Daisuke Yokota. Na szczęście dobrze ustawiony Sokratis Dioudis poradził sobie z tym strzałem. W 30. minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Daisuke Yokoty i ogromnym zamieszaniu w polu karnym Miedziowych futbolówka odbiła się od poprzeczki. Wynik ciągle pozostawał bez zmian. Kilka minut później po podaniu Jakuba Świerczoka przed znakomitą szansą stanął Kacper Chodyna. Niestety został on zablokowany przez obrońców drużyny przyjezdnej. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy indywidualną akcją popisał się Tomasz Pieńko, ale po raz kolejny pewnie interweniował Daniel Bielica. W pierwszej połowie już nic więcej się nie wydarzyło. Zespoły schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron goście szybko objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Erika Janzy do siatki strzałem głową trafił Emil Bergstorm. Chwilę potem Górnik Zabrze mógł po raz kolejny zdobyć bramkę. Po dużym zamieszaniu w polu karnym uderzenie oddał Piotr Krawczyk, ale w ostatniej chwili interweniowała defensywa Miedziowych. W 65. minucie faulowany w polu karnym był Arkadiusz Woźniak. Do jedenastki podszedł Filip Starzyński, ale niestety nie zdołał jej wykorzystać. W kolejnych minutach napierało KGHM Zagłębie Lubin, ale brakowało dogodnych sytuacji. W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Bartłomieja Kłudki główkował Arkadiusz Woźniak, ale piłka przeleciała nad poprzeczką gości. W ostatniej akcji meczu Pacheco wykorzystał wyjście z bramki Dioudisa i przypieczętował tym samym zwycięstwo Górnika Zabrze.

KGHM Zagłębie Lubin 0-2 Górnik Zabrze

Bramki: Emil Bergström 51, Dani Pacheco 90

KGHM Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis - 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 4. Jarosław Jach (65, 11. Arkadiusz Woźniak), 26. Kacper Chodyna (58, 7. Saša Živec) - 6. Tomasz Makowski (65, 15. Martin Doležal), 20. Marko Poletanović, 99. Łukasz Łakomy - 21. Tomasz Pieńko (82, 9. Tornike Gaprindaszwili), 70. Jakub Świerczok (58, 18. Filip Starzyński).

Górnik: 1. Daniel Bielica - 2. Boris Sekulić, 13. Emil Bergström, 26. Rafał Janicki, 64. Erik Janža (82, 3. Richard Jensen) - 16. Paweł Olkowski (82, 11. Mateusz Cholewiak), 6. Damian Rasak, 7. Dani Pacheco, 41. Daisuke Yokota (82, 8. Blaž Vrhovec), 33. Kanji Okunuki - 21. Piotr Krawczyk (74, 20. Szymon Włodarczyk).

żółte kartki: Vrhovec, Pacheco, Włodarczyk.

sędziował: Krzysztof Jakubik.