Trzy punkty po pięknym golu / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Trzy punkty po pięknym golu 24 wrz

Trzy punkty po pięknym golu

Spotkanie 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym podopieczni trenera Waldemara Fornalika podejmowali na własnym obiekcie Wartę Poznań zakończyło się zwycięstwem Miedziowych 1:0. Autorem trafienia na wagę trzech punktów był Tomasz Makowski.

24 wrz 2023 14:30

W wyjściowej jedenastce Miedziowych doszło do jednej zmiany w porównaniu do ostatniego spotkania. Do składu powrócił Aleks Ławniczak, który zmienił zawieszonego za kartki Michała Nalepę.

Od początku spotkania gra toczyła się raczej w wolnym tempie. W 7. minucie meczu dobry kontratak wyprowadziło KGHM Zagłębie, jednak piłka po strzale Tomasza Pieńki odbiła się od jednego z obrońców Warty Poznań i wyszła poza linię końcową. W 22. minucie po znakomitym przejęciu futbolówki przez Damiana Dąbrowskiego blisko pola karnego gości, w dogodnej sytuacji znalazł się Sergiy Buletsa. Niestety jego uderzenie poszybowało nad bramką strzeżoną przez Jędrzeja Grobelnego. Blisko strzelenia pierwszego gola w tym meczu był Juan Munoz, który w 38. minucie doszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego. Jego strzał głową przeleciał tuż obok bramki przyjezdnych. W pierwszej połowie już nic więcej się nie wydarzyło. Drużyny schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Chwilę po zmianie stron Stefan Savić oddał groźne uderzenie zza pola karnego. Z trudem, ale skutecznie interweniował Sokratis Dioudis. W 57. minucie meczu kapitalnym strzałem z okolic 25 metrów popisał się Tomasz Makowski. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki przyjezdnych. Kwadrans przed końcem spotkania indywidualną akcję przeprowadził Kajetan Szmyt. Na szczęście uderzył niecelnie i ciągle na prowadzeniu byli Miedziowi. W 78. minucie potwierdził swoją wysoką formę w tym spotkaniu Tomasz Makowski. Strzał z rzutu wolnego wykonany przez pomocnika KGHM Zagłębia zatrzymał się jednak na rękawicach Jędrzeja Grobelnego. Chwilę potem bliski podwyższenia wyniku był Damian Bohar. Widowiskowo mijał piłkarzy rywali, ale uderzenie poszybowało tuż obok bramki przyjezdnych. W 90. minucie drugą żółtą kartką ukarany został Mateusz Grzybek, przez co KGHM Zagłębie kończyło ten mecz w dziesiątkę. Podopieczni Waldemara Fornalika utrzymali jednak korzystny rezultat do końcowego gwizdka i tym samym przedłużyli domową serię meczów bez porażki.

KGHM Zagłębie Lubin 1-0 Warta Poznań

Bramka: Tomasz Makowski 56

KGHM Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis - 13. Mateusz Grzybek, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 3. Mikkel Kirkeskov - 7. Kacper Chodyna (46, 77. Mateusz Wdowiak), 6. Tomasz Makowski (80, 20. Marko Poletanović), 8. Damian Dąbrowski, 16. Serhij Bułeca (80, 17. Marek Mróz), 21. Tomasz Pieńko (73, 39. Damjan Bohar) - 18. Juan Muñoz (89, 11. Arkadiusz Woźniak).

Warta: 33. Jędrzej Grobelny - 2. Jakub Bartkowski (88, 28. Filip Borowski), 4. Dimítris Stavrópoulos (87, 14. Bogdan Țîru), 44. Dawid Szymonowicz, 34. Wiktor Pleśnierowicz, 22. Konrad Matuszewski - 7. Kajetan Szmyt, 16. Miguel Luís (76, 6. Maciej Żurawski), 21. Mateusz Kupczak (76, 8. Niilo Mäenpää), 77. Stefan Savić - 29. Dario Vizinger (87, 97. Wiktor Kamiński).

żółte kartki: Grzybek - Stavrópoulos, Vizinger.

czerwona kartka: Mateusz Grzybek (90. minuta, KGHM Zagłębie, za drugą żółtą).

sędziował: Patryk Gryckiewicz.