Trzy punkty wracają do Lubina! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Trzy punkty wracają do Lubina! 26 wrz

Trzy punkty wracają do Lubina!

W meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy zespół KGHM Zagłębia Lubin wygrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów w 10. minucie spotkania zdobył Lorenco Simić.

26 wrz 2020 22:10

Względem ostatniego spotkania trener Martin Sevela dokonał dwóch zmian w składzie. Od pierwszej minuty zagrał Patryk Szysz, który zastąpił na skrzydle Damjana Bohara, natomiast w ataku wystąpił Samuel Mraz. Pierwszą dobrą sytuację na otwarcie wyniku "Miedziowi" stworzyli w 9. minucie spotkania. Akcja duetu Zivec-Balić zakończyła się strzałem naszego obrońcy, ale Steinbors sparował piłkę na rzut rożny. Chwilę po tym KGHM Zagłębie wyszło na prowadzenie. Filip Starzyński dokładnie dośrodkował futbolówkę w pole karne, a tam doskonale odnalazł się Simić, który strzałem głową pokonał golkipera "Jagi". Kwadrans przed zakończeniem pierwszej połowy sytuację sam na sam wykorzystał Mraz, lecz sędzia Myć odgwizdał spalonego. W 39. minucie przed szansą podwyższenia prowadzenia stanął Łukasz Poręba, ale strzał młodego pomocnika okazał się minimalnie niecelny.

Drugą część meczu „Miedziowi” rozpoczęli bez zmian w składzie. Gospodarze niemal od samego początku zepchnęli lubinian do defensywy. „Jaga” chcąc doprowadzić do wyrównania dłużej utrzymywała się przy piłce i powoli budowała swoje ataki, jednak zawodnicy KGHM Zagłębia szukali swoich okazji kontratakując. W 67. minucie w polu karnym znalazł się Rok Sirk, który zdecydował się na mocne uderzenie, ale piłkę pewnie złapał Steinbors. W końcówce dwukrotnie zagrozili gracze Jagielloni. Najpierw strzał jednego z rywali minimalnie minął słupek, a następnie Dominik Hładun świetnie obronił potężne uderzenie Imaza. Do końcowego gwizdka sędziego wynik nie uległ zmianie, dzięki czemu „Miedziowi” odnieśli trzecie zwycięstwo w bieżącym sezonie PKO Ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok 0-1 KGHM Zagłębie Lubin

Bramki: Lorenco Šimić 10

Jagiellonia: 1. Pāvels Šteinbors - 38. Paweł Olszewski, 25. Bogdan Țîru, 3. Błażej Augustyn (78, 16. Ariel Borysiuk), 19. Böðvar Böðvarsson - 10. Maciej Makuszewski (46, 14. Tomáš Přikryl), 26. Martin Pospíšil, 6. Taras Romanczuk, 11. Jesús Imaz, 8. Przemysław Mystkowski (57, 31. Bartosz Bida) - 21. Jakov Puljić (73, 13. Fedor Černych).

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 5. Lorenco Šimić, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 17. Patryk Szysz, 8. Łukasz Poręba (89, 23. Jakub Wójcicki), 4. Jewgienij Baszkirow, 18. Filip Starzyński (76, 14. Jakub Żubrowski), 7. Saša Živec - 11. Samuel Mráz (63, 9. Rok Sirk).

żółte kartki: Romanczuk - Szysz, Balić, Wójcicki.

sędziował: Wojciech Myć (Lublin).