Udanie zakończyć sezon | Zapowiedź meczu z Rakowem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Udanie zakończyć sezon | Zapowiedź meczu z Rakowem 26 maj

Udanie zakończyć sezon | Zapowiedź meczu z Rakowem

W ostatniej kolejce przeciwnikiem Miedziowych w walce o ligowe punkty będzie nowy mistrz Polski – Raków Częstochowa. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi tego spotkania.

26 maj 2023 09:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Do tej pory bilans bezpośrednich pojedynków pomiędzy Rakowem a KGHM Zagłębiem jest bardzo wyrównany, bowiem wygrywaliśmy do tej pory sześć razy, a siedmiokrotnie zwyciężali gospodarze sobotniego starcia. Drużyny podzieliły się punktami do tej pory tylko w trzech takich meczach. W rundzie jesiennej musieliśmy uznać wyższość częstochowian. Ulegliśmy wtedy na własnym stadionie 1:2. Do bramki wówczas trafiali po stronie Rakowa – Deian Sorescu i Stratos Svarnas, a jedynego gola dla naszej drużyny strzelił z rzutu karnego Kacper Chodyna. 

Raków Częstochowa po 33 spotkaniach zgromadził na swoim koncie aż 74 punkty w tabeli, co daje im jedenaście oczek przewagi nad drugą Legią Warszawa. Podopieczni Marka Papszuna mogli świętować mistrzostwo Polski już 7 maja. Wówczas pomimo porażki z Koroną Kielce tytuł był już pewny, bo kilka godzin później Wojskowi przegrali z Pogonią Szczecin. Częstochowianie po rundzie jesiennej mieli w dorobku aż 41 punktów i już wtedy ciężko było przypuszczać, by ktoś był w stanie ich powstrzymać w drodze po pierwsze mistrzostwo Polski w swojej historii. 

Z Kolei drużyna Miedziowych jest obecnie na dziewiątej pozycji w tabeli PKO BP Ekstraklasy i zgromadziła 44 punkty. Biorąc pod uwagę samą rundę jesienną, to KGHM Zagłębie z siedemnastoma punktami zajmowało miejsce tuż nad strefą spadkową. W zestawieniu spotkań tylko za wiosnę plasujemy się na siódmej pozycji. Co ciekawe w wirtualnej tabeli z 2023 roku liderem jest Piast Gliwice, który wyprzedza właśnie Raków Częstochowa i Legię Warszawa.

W drużynie Rakowa najlepszym strzelcem jest Bartosz Nowak, który trafiał do siatki rywali 11 razy i dołożył do tego cztery ostatnie podania. Warto wyróżnić również Iviego Lopeza – autora dziewięciu goli oraz sześciu otwierających podań, po których koledzy z zespołu znaleźli drogę do bramki przeciwników. Najlepszym asystentem w drużynie Marka Papszuna jest Fran Tudor, który zanotował już siedem takich zagrań.

Po stronie Miedziowych najlepszym zawodnikiem jeśli chodzi o statystykę strzelecką, jest nasz skrzydłowy Kacper Chodyna, który w obecnym sezonie siedmiokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Po cztery trafieniami mają Łukasz Łakomy oraz Dawid Kurminowski, a ten pierwszy dołożył do tego jeszcze trzy ostatnie podania. Z kolei najwięcej asyst w naszej drużynie ma Damjan Bohar, bowiem zgromadził ich pięć. 

Spotkanie z Rakowem Częstochowa rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:30. Transmisja tradycyjnie w Canal+ Sport.