W Gliwicach o pierwsze zwycięstwo | Zapowiedź meczu z Piastem 29 lip

W Gliwicach o pierwsze zwycięstwo | Zapowiedź meczu z Piastem

Już dziś KGHM Zagłębie Lubin zmierzy się w Gliwicach z Piastem w ramach 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zarówno dla naszego zespołu, jak i dla rywali będzie to okazja do zdobycia pierwszego kompletu punktów w sezonie 2022/2023. Zapraszamy na zapowiedź tego spotkania.

29 lip 2022 12:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Miedziowi w dwóch pierwszych kolejkach nowego sezonu zdobyli dotychczas jeden punkt. Miało to miejsce na inaugurację, gdy na Stadionie Zagłębia bezbramkowo zremisowali w derbowym starciu przeciwko Śląskowi Wrocław. W ubiegłym tygodniu podopieczni Piotra Stokowca ulegli na wyjeździe Legii Warszawa 0:2. Piastunki natomiast w pierwszej kolejce przegrali z Jagiellonią Białystok 0:2, a przed tygodniem pauzowali, bowiem ich rywal Raków Częstochowa zawnioskował o przełożenie spotkania, ze względu na walkę o fazę grupową Ligi Konferencji Europy.

W meczu przeciwko Legii Warszawa w zespole KGHM Zagłębia Lubin zadebiutowali gruzińscy zawodnicy, którzy wzmocnili nasze szeregi. Mowa oczywiście o Guramie Giorbelidze oraz Tornike Gaprindashvilim. Pierwszy z nich rozegrał pełne spotkanie, natomiast drugiego w 85. minucie zmienił Arkadiusz Woźniak.

W drużynie Piasta przed zbliżającym się sezonem doszło do niewielkich zmian kadrowych. Zespół opuścili Martin Konczkowski oraz Mateusz Winciersz, którzy odeszli kolejno do Śląska Wrocław i Ruchu Chorzów. Do zespołu dołączyli natomiast Grzegorz Tomasiewicz ze Stali Mielec, Wojciech Kamiński z Zagłębia Sosnowiec, Oskar Leśniak ze Stadionu Śląskiego Chorzów oraz Bartłomiej Jelonek z drużyny rezerw.

W ekipie Piasta Gliwice znaleźć możemy dwóch zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy naszego Klubu. Mowa tu oczywiście o Kamilu Wilczku, który występował w KGHM Zagłębiu Lubin w latach 2010-2013, a także o Jakubie Szmatule, który dla Miedziowych rozegrał cztery spotkania.

W poprzednim sezonie w starciach między KGHM Zagłębiem Lubin a Piastem Gliwice padła tylko jedna bramka. Miało to miejsce niemal rok temu na stadionie w Gliwicach. Wówczas gdy wydawało się, że padnie bezbramkowy remis, do siatki Piastunków w 97. minucie spotkania trafił Jewgienij Baszkirow, dając naszemu zespołowi pierwszą wyjazdową wygraną w minionym sezonie. W marcu obecnego roku, podczas spotkania na Stadionie Zagłębia padł bezbramkowy remis.

Mecz 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a KGHM Zagłębiem Lubin już dziś o godzinie 18:00. Zapraszamy do wspólnego kibicowania naszym zawodnikiem w drodze po pierwszy komplet punktów w nowym sezonie! Transmisja w Canal+ Sport od godziny 17:55.