Wiele goli i masa emocji | historia pojedynków #ZAGWPŁ 12 wrz

Wiele goli i masa emocji | historia pojedynków #ZAGWPŁ

W piątek o 18:00 „Miedziowi” zmierzą się z Wisłą Płock w ramach 8. kolejki PKO Ekstraklasy. Przyjrzeliśmy się, jak w przeszłości wyglądały mecze pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a „Nafciarzami”.

12 wrz 2019 13:19

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Będzie to 29. spotkanie rozegrane na różnych ligowych szczeblach pomiędzy zespołem KGHM Zagłębia Lubin a Wisły Płock. Bilans poprzednich meczów to 13 zwycięstw „Miedziowych”, cztery remisy i 11 zwycięstw płockiej Wisły.

Ostatni mecz z jednoczesnym udziałem KGHM Zagłębia i Wisły Płock miał miejsce 29 marca 2019 roku. „Miedziowi” grali wówczas na wyjeździe i po bramce Filipa Starzyńskiego pokonali gospodarzy 1:0. To spotkanie długo trzymało kibiców w napięciu, a ostateczne rozstrzygnięcie przyniosła 84. minuta i zwycięskie trafienie „Figo”, który strzałem z pola karnego zmusił Thomasa Dahne do kapitulacji.

Jeśli szukamy ostatniego pojedynku KGHM Zagłebia z Wisłą, który odbywał się w Lubinie, musimy powrócić w czasie do 21 października 2018 roku. Bardzo emocjonujący mecz 12. kolejki LOTTO Ekstraklasy zakończył się remisem 3:3. Wynik spotkania otworzył będący wówczas w bardzo dobrej formie Ricardinho. Do remisu dorowadził Damjan Bohar i gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się takim wynikiem, na prowadzenie gości wyprowadził Jakub Łukowski. Kwadrans po rozpoczęciu drugiej części gry ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie „Nafciarzy” na 3:1. Taki wynik utrzymywał się do 80. minuty. Wówczas do akcji wkroczyli niezawodni Filip Starzyński i Bartłomiej Pawłowski. Ten pierwszy pozwolił „Miedziowym” złapać kontakt strzałem z rzutu karnego, a Pawłowski na minutę przed zakończeniem regulaminowego czasu gry doprowadził do wyrównania.

Warto także wspomnieć o finałowym dwumeczu Pucharu Polski z sezonu 2005/2006. Silna wówczas Wisła Płock pokonała dwukrotnie KGHM Zagłębie Lubin – w pierwszym spotkaniu 3:2 (bramki: Jackiewicz, Arboleda – Jeleń x2, Belada), zaś w rewanżu 3:1 (bramki: Magdoń, Geworgian, Truszczyński – Piszczek), pozbawiając „Miedziowych” szans na zdobycie Pucharu Polski.

KGHM Zagłębie Lubin – Wisła Płock

Wygrane KGHM Zagłębia: 13
Wygrane Wisły Płock: 11
Remisy: 4
Bilans bramkowy: 43-36 na korzyść KGHM Zagłębia


A jaki będzie 29. mecz pomiędzy „Miedziowymi” a „Nafciarzami”? Warto zobaczyć! Zapraszamy na Stadion Zagłębia!