Wielkie święto futbolu w Lubinie | Przegląd prasy po spotkaniu z Lechem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Wielkie święto futbolu w Lubinie | Przegląd prasy po spotkaniu z Lechem 7 sie

Wielkie święto futbolu w Lubinie | Przegląd prasy po spotkaniu z Lechem

W niedzielę podopieczni trenera Waldemara Fornalika zremisowali przy pełnych trybunach z Lechem Poznań 1:1. Sprawdźmy, co na temat hitowego starcia 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy napisały lokalne oraz krajowe media.

7 sie 2023 08:45

Zmiedzi.pl

"Wielkie święto futbolu w Lubinie. Podział punktów w hicie kolejki"

Szlagierowy pojedynek w PKO Ekstraklasie pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Lechem Poznań zakończył się podziałem punktów. W 40. min. prowadzenie Miedziowym dał Dawid Kurminowski wykorzystując błąd Bednarka. Wyrównał w 76. min. Miha Blazic. Pojedynek lidera z wiceliderem był ozdobą kolejki i piękną reklamą polskiego futbolu.

Więcej - TUTAJ

Miedziowe.pl

"Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki"

Blisko 16 tysięcy kibiców oglądało z trybun dzisiejsze spotkanie KGHM Zagłębia Lubin. Rekordowo zgromadzona publiczność była świadkiem wyrównanego spotkania, w którym nie brakowało emocji. Miedziowi prowadzili od 41 minuty i mieli duże szanse na zwycięstwo. Pomimo grania prawie całej drugiej połowy w przewadze jednego zawodnika, spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Przegladsportowy.pl

"Dreszczowiec w Lubinie! Lech Poznań odrobił stratę w osłabieniu!"

Podział punktów na szczycie PKO BP Ekstraklasy. Liderujący Lech Poznań zremisował 1:1 z wiceliderem — Zagłębiem Lubin. Kolejorz od 50. minuty grał w osłabieniu, ale mimo zdołał odwrócił losy spotkania i strzelić gola.

Sport.interia.pl

"Mogli być liderem, prowadzili, Lech grał w dziesięciu. I stało się coś dziwnego"

Dwa zespoły, które nie straciły jeszcze punktu, do tego Lech Poznań oszczędzający swoich najlepszych graczy w pucharach, by z Lubina przywieźć komplet punktów. Arcyciekawie zapowiadające się spotkanie na Dolnym Śląsku nie rozczarowało - Zagłębie w pierwszej połowie znalazło sposób na eksportowy skład "Kolejorza", prowadziło 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego. A Lech, grając niemal całą połowę w dziesiątkę, wyrównał na 1:1. I wciąż jest liderem.

Sportowefakty.wp.pl

"Koniec passy Lecha Poznań. Ratował się w dziesięciu"

Dwóch rannych po meczu na górze tabeli PKO Ekstraklasy. KGHM Zagłębie Lubin miało przewagę gola oraz piłkarza, mimo to nie zwyciężyło z Lechem Poznań. Kolejorz doprowadził do remisu 1:1 w dziesięciu.

Sport.pl

"Gol strzelony w "dziesiątkę" uratował Lecha. Gospodarze mogą sobie pluć w brodę"

Zagłębie Lubin zremisowało z Lechem Poznań 1:1 w hitowym meczu 3. kolejki ekstraklasy. Gospodarze mogą sobie pluć w brodę, bo w drugiej połowie prowadzili 1:0 po golu Dawida Kurminowskiego i od 50. minuty grali z przewagą zawodnika po czerwonej kartce dla Radosława Murawskiego. W 76. minucie jednak do wyrównania doprowadził Miha Blażić.

Gol24.pl

"Remis w hicie kolejki. Komplet widzów na stadionie w Lubinie"

Remis w meczu na szczycie tabeli Ekstraklasy. Zagłębie Lubin podzieliło się punktami z Lechem Poznań. Mecz, który oglądał komplet widzów na stadionie w Lubinie, zakończył się wynikiem 1:1.

Meczyki.pl

"Lech Poznań zapunktował mimo czerwonej kartki! Pędzące Zagłębie Lubin ostatecznie zatrzymane"

Lech Poznań wyszarpał punkt w starciu z Zagłębiem Lubin. Ekipa Johna van den Broma zremisowała 1:1 (0:1), chociaż przez sporą część meczu grała w dziesiątkę.

Mkszaglebie.pl

"Podział punktów z Kolejorzem"

Mimo niesprzyjającej aury blisko 16 tysięcy kibiców było świadkami emocjonującego starcia na Stadionie Zagłębia przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 98. W 3. kolejce PKO BP Ekstraklasy "Miedziowi" zremisowali 1:1 z Lechem Poznań.