Wrócić na zwycięską ścieżkę | Zapowiedź meczu ze Stalą / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Wrócić na zwycięską ścieżkę | Zapowiedź meczu ze Stalą 18 paź

Wrócić na zwycięską ścieżkę | Zapowiedź meczu ze Stalą

Po przerwie reprezentacyjnej czas na powrót do rozgrywek ligowych. W przedostatnim spotkaniu 11. kolejki PKO Ekstraklasy dojdzie do starcia w Mielcu, w którym miejscowa Stal podejmie KGHM Zagłębie Lubin. Zapraszamy na zapowiedź tego spotkania.

18 paź 2021 14:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Skazywana przez wielu przed tym sezonem na spadek Stal Mielec, radzi sobie w lidze dotychczas dosyć dobrze. Mają na swoim koncie 12 punktów, dzięki czemu przed tą kolejką zajmowali 12. lokatę w PKO Ekstraklasie. KGHM Zagłębie natomiast posiada na swoim koncie 15 punktów, lecz mamy rozegrany jeden mecz mniej od mielczan. Stal odpadła z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski po porażce z Wisłą Kraków 1:3 na własnym boisku. Przypomnijmy, że KGHM Zagłębie wygrało swój mecz pucharowy z rezerwami Śląska Wrocław i w kolejnej rundzie zmierzy się z ŁKS-em Łódź, 27 października.

W kadrze Stali znaleźć możemy zawodników, którzy grają bądź grali dla KGHM Zagłębia. Przede wszystkim mówimy o Kokim Hinokio, który przebywa w Mielcu na zasadzie wypożyczenia. Kapitanem naszych rywali jest Krystian Getinger, który w sezonie 2007/08 przyszedł do Lubina właśnie ze Stali Mielec. Bramkarzem klubu jest zaś Michał Gliwa, który w Lubinie spędził 1,5 roku, rozgrywając w naszym klubie 45 spotkań na poziomie PKO Ekstraklasy. Rezerwowym golkiperem jest natomiast Damian Primel, który występował w juniorskich zespołach KGHM Zagłębia i w drużynie grającej w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Ostatnim z zawodników, którzy zagrali w Lubinie jest Mateusz Matras, który w naszym klubie spędził łącznie dwie rundy, grając w 12 meczach ligowych w 2018 roku.

Wkład niektórych zawodników w grę swoich drużyn widać w statystykach. W drużynie Stali wysoko w klasyfikacjach stoją np. Krystian Getinger, który zajmuje czwarte miejsce w statystyce ilości dośrodkowań, mając ich na swoim koncie szesnaście. W klasyfikacji odbiorów, Maksymilian Sitek, który jest wypożyczony na Podkarpacie z Podbeskidzia Bielsko-Biała zajmuje trzecią lokatę z 52 odbiorami na swoim koncie. Po stronie KGHM Zagłębia natomiast w klasyfikacji udanych dryblingów Patryk Szysz zajmuje czwartą lokatę z 31 udanymi dryblingami. W klasyfikacji wygranych pojedynków na piątym miejscu możemy znaleźć naszego lewego obrońcę, Mateusza Bartolewskiego, który posiada na swoim koncie 98 wygranych pojedynków z przeciwnikami.

Do grona piłkarzy, którzy na pewno nie wystąpią w dzisiejszym meczu ze Stalą należą Lorenco Simić, Damian Oko, Evgeni Bashkirov, Adam Ratajczyk oraz Jakub Żubrowski. W ostatnich dniach Rosjanin przeszedł zabieg kolana i teraz czeka go kilkutygodniowa rehabilitacja. Jeżeli zaś chodzi o młodego skrzydłowego, to doznał on urazu podczas zgrupowana reprezentacji Polski U-20, do której został dodatkowo powołany przez trenera Miłosza Stępińskiego. Ostatni z tej listy Jakub Żubrowski wrócił już na boisko i zagrał w sobotnim spotkaniu zespołu rezerw KGHM Zagłębia, jednak nie znajdzie się on jeszcze w kadrze pierwszej drużyny Miedziowych na dzisiejszy mecz w Mielcu.
Pod znakiem zapytania stoi również występ prawego obrońcy Jakuba Wójcickiego oraz bramkarza Kacpra Bieszczada. Decyzja odnośnie obecności tych zawodników w kadrze meczowej zostanie podjęta kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania. Do Mielca pojechało jednak kilku młodych zawodników, jak choćby zgłoszony dziś do rozgrywek Oliwier Sławiński, ale i Kacper Lepczyński, Patryk Kusztal, Tomasz Pieńko czy Bartłomiej Kłudka. Być może któryś z nich dostanie szansę dziś w meczu z mielczanami.


W ekipie Stali trener Adam Majewski nie będzie mógł z kolei skorzystać z Marcina Budzińskiego, Macieja Domańskiego i Aleksandara Kolewa, którzy w ostatnim czasie leczyli kontuzje, choć ten ostatni trenował już indywidualnie z zespołem. Na pewno na murawie nie ujrzymy także Kokiego Hinokio, który w umowie wypożyczenia z naszego klubu ma zapis o tym, że nie może wystąpić przeciwko Miedziowym.

Jeśli chodzi o absencje spowodowane żółtymi kartkami, to w KGHM Zagłębiu nikt w poniedziałkowym spotkaniu nie będzie pauzował. Niemniej jednak Łukasz Poręba, Ian Soler i Mateusz Bartolewski muszą się mieć na baczności, ponieważ zgromadzili już po trzy napomnienia i kolejna kartka wykluczy ich z następnego spotkania. W Stali natomiast w takim samym położeniu są Mateusz Żyro, Krystian Getinger i Mateusz Mak.

W ubiegłym sezonie mierzyliśmy się ze Stalą Mielec dwukrotnie. W meczu w Lubinie zremisowaliśmy z ówczesnym beniaminkiem 2:2, po bramkach Kacpra Chodyny i Sasy Balicia dla KGHM głębia, a dla gości Petteri Forsell i Maciej Domański. W starciu na wiosnę tego roku Miedziowi pokonali na wyjeździe Stal 2:0, po trafieniu z rzutu karnego Filipa Starzyńskiego oraz Patryka Szysza po udanym kontrataku. Ciekawostką niewątpliwie jest fakt, że w meczu w Lubinie na ławce trenerskiej mielczan debiutował Leszek Ojrzyński, a w starciu w Mielcu na ławce Stali debiutował Włodzimierz Gąsior.

Jakim rezultatem zakończy się to spotkanie? Czy tak jak w poprzednim sezonie wywieziemy trzy punkty z Podkarpacia? Starcie pomiędzy PGE FKS Stalą Mielec a KGHM Zagłębiem Lubin rozpocznie się o godzinie 18:00.