Wygrana w pierwszym sparingu / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Wygrana w pierwszym sparingu 16 sty

Wygrana w pierwszym sparingu

Pierwszy mecz sparingowy rozgrywany przez podopiecznych trenera Piotra Stokowca podczas obozu w Turcji zakończył się wygraną KGHM Zagłębia z rumuńskim FC Voluntari 1:0. Autorem zwycięskiej bramki był Patryk Szysz, który wykończył podanie Łukasza Poręby.

16 sty 2022 17:00

Spotkanie lepiej rozpoczęli Miedziowi, którzy pierwszą dogodną sytuację stworzyli sobie po upływie 5 minut gry. Przed szansą stanął Tomasz Pieńko, ale jego uderzenie z lewej nogi było nieczyste i przeleciało obok bramki. W kolejnych minutach podopieczni Piotra Stokowca próbowali otworzyć wynik spotkania, lecz dogranie Kłudki do Podlińskiego było zbyt mocne i nasz napastnik "nie spotkał się" z piłką. Chwilę po upływie pierwszego kwadransa z akcją ruszyli Rumuni, ale ze strzałem Nemca głową bez problemu poradził sobie Hładun. W kolejnej akcji bramkarza FC Voluntari próbował zaskoczyć Bartolewski, ale uderzył niecelnie. W odpowiedzi na strzał z ponad 30 metrów zdecydował się Tamas, lecz pewnie chwycił futbolówkę Hładun. W ostatniej akcji pierwszej połowy spotkania Miedziowi wreszcie dopięli swego. Po kapitalnym dograniu Poręby przed świetną szansą stanął Patryk Szysz, przełożył obrońcę i pewnym uderzeniem wpakował piłkę do siatki.

Po przerwie trener Stokowiec zdecydował się na zmianę wszystkich zawodników z pola. Na boisku mogliśmy zobaczyć m.in. Aleksa Ławniczaka oraz podobnie jak w pierwszej połowie wielu młodszych piłkarzy. Od początku drugiej połowy Miedziowi starali się o podwyższenie prowadzenia. W 53. minucie meczu na uderzenie zdecydował się Erik Daniel, ale jego próba zmierzała zbyt blisko środka bramki i golkiper rumuńskiej drużyny nie miał problemów ze złapaniem uderzenia. W kolejnych fragmentach spotkania to zespół Voluntarii dłużej utrzymywał się przy piłce, ale nie przekładało się to na stuprocentowe okazje pod bramką Hładuna. Na dwie minuty przed końcem meczu zrobiło się gorąco w naszej szesnastce, ale ostatecznie Hładi skutecznie interweniował. Ostatnim akcentem spotkania była kontra Miedziowych zatrzymana niestety przez sędziego asystenta, który zasygnalizował pozycję spaloną Erika Daniela. Tym samym Miedziowi w pierwszym sparingu pod wodzą Piotra Stokowca pokonali 3. zespół rumuńskiej ekstraklasy FC Voluntari 1:0.

KGHM Zagłębie Lubin 1-0 FC Voluntari

Bramka: Patryk Szysz 44'

KGHM Zagłębie: (I połowa) 30. Dominik Hładun - 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 3. Saša Balić, 77. Mateusz Bartolewski - 17. Patryk Szysz, 14. Jakub Żubrowski, 8. Łukasz Poręba, 21. Tomasz Pieńko, 42. Kacper Masiak - 13. Karol Podliński. (II połowa) 30. Dominik Hładun - 23. Jakub Wójcicki, 5. Aleks Ławniczak, 24. Kacper Lepczyński, 45. Kamil Sobczak - 26. Kacper Chodyna, 43. Mateusz Kizyma, 99. Łukasz Łakomy, 25. Patryk Kusztal, 9. Erik Daniel - 11. Tomáš Zajíc.

FC Voluntari: 71. Mihai Popa - 13. Denis Ciobotariu, 30. Gabriel Tamaș, 5. Igor Armaș - 98. Cristian Costin, 18. Hélder Tavares, 66. Lukáš Droppa, 22. Vadim Rață, 8. Ion Gheorghe, 21. Alexandru Ilie - 77. Adam Nemec.

żółta kartka: Łukasz Poręba.