Wypożyczeni | Bramka i asysta Szysza / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Wypożyczeni | Bramka i asysta Szysza 15 paź

Wypożyczeni | Bramka i asysta Szysza

Ze względu na powołania na mecze i konsultacje reprezentacji Polski jedynym wypożyczonym z KGHM Zagłębia Lubin zawodnikiem, który grał w meczu ligowym o punkty, był Patryk Szysz. Piłkarz wypożyczony do Górnika Łęczna w spotkaniu ze Zniczem Pruszków rozegrał bardzo dobre zawody, znacznie przyczyniając się do osiągnięcia remisu.

15 paź 2018 09:04

Fot. gornik.leczna.pl
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Górnik Łęczna z Patrykiem Szyszem w składzie mierzył się w ramach 14. kolejki II ligi ze Zniczem Pruszków. Pierwsza połowa meczu nie przyniosła zbyt wielu emocji, jednak zdecydowanie więcej działo się w drugiej odsłonie spotkania - kibice przede wszystkim oglądali bramki.

W 47. minucie goście z Pruszkowa wyszli na prowadzenie za sprawą Marcina Bochenka. Zaledwie siedem minut później najnowszy nabytek KGHM Zagłębia Lubin Patryk Sysz wyrównał stan meczu. Bramka, jaką zdobył piłkarz mogący grać na skrzydle i w ataku, z pewnością może kandydować na trafienie sezonu w II lidze. Szysz otrzymał podanie w okolicach 30 metrów od bramki Piotra Misztala, podniósł głowę i kropnął z dystansu w okienko bramki Znicza.

Zaledwie 12 minut łęcznianie cieszyli się ze stanu remisowego, bowiem gola na 2:1 dla pruszkowskiego Znicza zdobył w 66. minucie meczu Paweł Tarnowski.

To tylko podrażniło gospodarzy, którzy po pięciu minutach ponownie odpowiedzieli bramką. W 71. minucie spotkania fenomenalnym rajdem popisał się Patryk Szysz - wypożyczony do Górnika Łęczna gracz KGHM Zagłębia pobiegł z piłką dynamicznie w kierunku bramki, mijając przy tym kilku rywali, następnie zostawił futbolówkę Pawłowi Wojciechowskiemu, który bez problemu pokonał Misztala i ustalił wynik meczu.

– Po pierwszej bramce nabrałem wiary w siebie, czego efektem była asysta przy drugim trafieniu. Wierzyliśmy, że uda nam się wygrać ten mecz, niestety skończyło się na podziale punktów. W następnych meczach musimy odrobić te punkty, które dzisiaj straciliśmy – powiedział Patryk Szysz dla oficjalnej strony Górnika Łęczna gornik.leczna.pl.

Patryk Szysz w obecnym sezonie rozegrał 14 meczów na boiskach II ligi, zdobył w nich dziewięć bramek i zanotował trzy asysty.

Gol Patryka Szysza

Asysta Patryka Szysza

fot. gornik.leczna.pl